Politechnika Łódzka nauczyła mnie dużo lepszego podejścia do materii, dała wiedzę związaną z tkaniną, dzianiną, czyli nauczyła podstaw mojej pracy zawodowej. Mam bardzo techniczne podejście do wielu spraw, potrafię przewidzieć, jak będzie zachowywał się materiał w określonych sytuacjach, jakie tkaniny są lepsze na dany typ produktu.
Wzornictwo
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Przedmioty obowiązkowe
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Wszechstronność kierunku wzornictwo polega na unikalnej koncepcji kształcenia plastycznego, technicznego i technologicznego. Dzięki temu perfekcyjnie przygotowujemy studentów do wykonywania zawodu projektanta. Wyróżnia nas przestrzeń do swobodnej wymiany wiedzy oraz inspiracji.
Nasi studenci mają możliwość samodoskonalenia się i rozwoju w oparciu o wykonywanie własnych realizacji projektów plastycznych przy wykorzystaniu bogatego wyposażenia laboratoriów. Doświadczenie zdobywają podczas praktyk zawodowych w firmach polskich i zagranicznych. Poznają procedury zakładania własnych firm, marketingu i zarządzania oraz źródeł pozyskiwania funduszy. Wszystko to sprawia, że nasi absolwenci stają się kompleksowo wykształconymi projektantami w przemyśle związanym z tekstyliami, odzieżą, modą, komunikacją wizualną i multimediami.
Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.
Specjalności:
- architektura tekstyliów,
- architektura ubioru,
- komunikacja wizualna i techniki druku.
Opinie absolwentów
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Chciałbyś, aby twoje projekty widniały na witrynach liderów branży odzieżowej? A może wolisz projektować identyfikację wizualną dla firm? Wszystko to jest możliwe - wystarczy wybrać kierunek wzornictwo na Politechnice Łódzkiej!
Dzięki połączeniu znajomości zagadnień artystycznych i rozwinięciu pracy twórczej, a także wykształceniu technicznemu, studenci zdobywają wszechstronną wiedzę niezbędną współczesnym projektantom, dotyczącą tkanin, tekstylnych artykułów wyposażenia wnętrz, odzieży i bielizny, ubioru, oraz systemów komunikacji wizualnej i medialnej. Nabyte umiejętności pozwalają im na realizowanie projektów zarówno samodzielnie, jak również w zespołach. Współpraca uczelni z przedsiębiorcami umożliwia studentom odbycie praktyk u liderów w branży, a po ich zakończeniu ułatwia zdobycie zatrudnienia. Wielu pracodawców decyduje się na przedłużenie współpracy ze studentami jeszcze na etapie studiów lub zaraz po ich ukończeniu.
Praktyki
Praca po studiach
- projektant tkanin i dzianin,
- projektant odzieży i bielizny,
- stylista ubioru,
- konsultant ds. wzornictwa,
- projektant komunikacji wizualnej,
- projektant grafiki użytkowej.