Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Zdjęcie w tle
Studentka instaluje ramię robotowi.

Automatyka i sterowanie robotów

Tytuł zawodowy

magister inżynier

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

Nabór

Brak rekrutacji

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Automatyka i sterowanie robotów to kierunek, który zdecydowanie wyznacza szlaki postępu. Studenci studiów magisterskich mają okazję zapoznać się z najnowszymi i najbardziej zawansowanymi metodami projektowania układów sterowania dla robotyki i automatyki przemysłowej. Zgodnie ze światowymi standardami uczą się różnych rodzajów sterowania. W trakcie licznych zajęć projektowych i obieralnych mają kontakt z najnowocześniejszymi urządzeniami i technologią, mogą świadomie kształtować swoje kompetencje w obszarach robotyki i automatyki przemysłowej. Doskonalą też umiejętności budowy i zastosowania systemów informatycznych, np. w sieciach przemysłowych, przetwarzaniu danych, w sieciach Web. Są przygotowywani do samodzielnej pracy badawczej, np. uruchamiają unikalne układy sterowania na kartach DSP, lub tworzą i badają własne systemy robotyczne.

Zobacz szczegółowy program studiów.

Kompetencje, które zyskasz

Automatyka
    Robotyka
    Projektowanie systemów sterowania
    Programowanie
    Informatyka

O Tobie

Plany na pierwszego mechanicznego człowieka miał między innymi Leonardo da Vinci, który w XV wieku zaprojektował robota-żołnierza, mogącego siadać, stać, podnosić przyłbicę, ruszać rękami. Notatki artysty odkryto dopiero w 1950 roku, a zrekonstruowana maszyna okazała się w pełni funkcjonalna. Cały mechanizm robota da Vinci opierał się na systemie rolek i sznurków. Dokonania najpopularniejszego człowieka renesansu nieustannie zachwycają, ale z pewnością on też byłby zdumiony, jak bardzo poszliśmy do przodu w wynalazkach i badaniach. Wszystko to było możliwe dzięki specjalistom, którzy stale kształcili się, by móc projektować coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Jeżeli Ty także chcesz zdobywać nową wiedzę i umiejętności, nabrać doświadczenia i pracować w szeroko pojętym sektorze innowacji, wybierz studia drugiego stopnia na kierunku automatyka i sterowanie robotów. Nauczysz się podejmować innowacyjne zadania samodzielnie lub w zespołach interdyscyplinarnych. Poznasz zaawansowane metody projektowania systemów sterowania i optymalizacji ich pracy oraz nowe urządzenia, które pozwalają na ich implementację w robotyce i automatyce. Zyskasz wszystkie potrzebne kompetencje do projektowania robotów, tworzenia systemów autonomicznych oraz wykorzystania systemów wizyjnych w sterowaniu. Dzięki bogatej ofercie przedmiotów posiądziesz zarówno oryginalny, systemowy sposób myślenia charakterystyczny dla automatyków, jak również wyzwolisz w sobie kreatywność, której wymagają współczesne problemy inżynierskie. Dzięki temu zyskasz perspektywy na zatrudnienie i godziwą płacę na szerokim rynku pracy – od światowych gigantów, po małe firmy i własną działalność.

Praktyki

Praca po studiach