Przejdź do treści
Zdjęcie w tle
Kobieta pracuje w laboratorium medycznym.
Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności

Technologia kosmetyków

Tytuł zawodowy

magister inżynier

Stopień studiów

II

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

3
4

Język wykładowy

polski

Nabór

Rekrutacja na semestr letni

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Podczas studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku technologia kosmetyków studenci zdobywają wiedzę z zakresu recepturowania oraz kompleksowej analizy kosmetyków. Uczą się, jak zaplanować etapy procesu produkcyjnego oraz jak zadbać o efektywną dystrybucję gotowych produktów, a wszystko w zgodzie z obowiązującym w Polsce i Europie prawem kosmetycznym. Zdobyta wiedza jest sprawdzana podczas trzymiesięcznych praktyk zawodowych, oferowanych przez partnerów studiów – prestiżowe firmy z branży kosmetycznej. Niezależnie od dotychczasowego doświadczenia studia są dla studentów szansą zdobycia dyplomu magistra inżyniera w ciągu odpowiednio 3 lub 4 semestrów nauki. Oferujemy różnorodny program kształcenia, obejmujący wykłady, ćwiczenia oraz seminaria, ale przede wszystkim liczne zajęcia laboratoryjne i projektowe, prowadzone przez wybitnych wykładowców, od lat ściśle współpracujących z branżą kosmetyczną.

Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej

Kompetencje, które zyskasz

Inżynieria chemiczna
Technologia kosmetyków

O Tobie

Wiedziałeś, że poddani królowej Nefretete nie mogli barwić paznokci na czerwono, ponieważ kolor ten był zastrzeżony dla królewskiego rodu lub że aktorki, grające w czarno-białych filmach, musiały używać niezwykle ciemnych szminek ze względu na słabą jakość obrazu? W świecie kosmetyków czeka na nas wiele ciekawostek, które posłużą urodowym trikom, a także pozwolą zagłębić się nieco nie tylko w historię, ale przede wszystkim w receptury.

Jeśli marzysz o pracy w laboratorium kosmetycznym, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia lub chcesz otworzyć własną firmę kosmetyczną, ale nie wiesz jak to zrobić, dobrze trafiłeś, ponieważ technologia kosmetyków to kierunek właśnie dla Ciebie. Sprawdzi się także dla osób, które już teraz komponują własne kosmetyki i chciałyby zająć się tym zawodowo. Studia umożliwią Ci zdobycie szerokiej, interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu technologii kosmetyków. Zyskasz umiejętności praktyczne potwierdzone trzymiesięczną praktyką zawodową połączoną z realizacją pracy magisterskiej. Kontakt ze specjalistami z branży kosmetycznej, również z firmami dystrybuującymi surowce kosmetyczne – zarówno podczas praktyk, jak i na zajęciach, którzy od strony praktycznej przedstawiają zagadnienia związane z przemysłem kosmetycznym, zapewni Ci przygotowanie do rozwiązywania problemów w zgodzie z najnowszą wiedzą. Nie tylko poznasz tajniki wytwarzania kosmetyków, ale także zyskasz wiedzę i umiejętności niezbędne do planowania, organizowania oraz nadzorowania procesów produkcyjnych, w tym innowacyjnych kosmetyków naturalnych. Zdobędziesz także zdolności w zakresie projektowania produktów kosmetycznych, kierowania i zarządzania procesami badania i wprowadzania na rynek kosmetyków czy efektywnego ich wykorzystywania w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA. 

Praktyki

Praca po studiach

  • firmy kosmetyczne i farmaceutyczne,
  • laboratoria analityczne i badawcze,
  • gabinety kosmetyczne,
  • własna działalność gospodarcza.