Przejdź do treści
Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Organizacji i Zarządzania
Zdjęcie w tle
Mężczyzna sprawdza stan magazynu.

Logistyka

Tytuł zawodowy

inżynier

Stopień studiów

I

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

8

Język wykładowy

polski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Przedmioty obowiązkowe

matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
matematyka (podstawa lub rozszerzenie)
język obcy (podstawa lub rozszerzenie)
język obcy (podstawa lub rozszerzenie)

Przedmioty dodatkowe

fizyka
fizyka
chemia
chemia
geografia
geografia
informatyka
informatyka
dyplom zawodowy
dyplom zawodowy

Dyplom zawodowy

311927 technik transportu drogowego
311928 technik transportu kolejowego
331403 technik ekonomista
333106 technik eksploatacji portów
333107 technik logistyk
333108 technik spedytor
522305 technik handlowiec

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

    O kierunku

    Logistyka to studia dla osób chcących zdobyć efektywnie zarządzać organizacją dostaw. Studenci uczą się nie tylko planować, ale także nadzorować przepływ surowców i materiałów pomiędzy firmami. Program studiów zapewnia zdobycie umiejętności ogólnych i kierunkowych. Na początku studenci poznają podstawy zarządzania i ekonomii, a także dziedzin specjalistycznych, m.in. towaroznawstwa, zarządzania produkcją i usługami oraz prawa. Na przedmiotach kierunkowych zajmują się logistyką produkcji i dystrybucji, zarządzaniem zapasami i łańcuchem dostaw, projektowaniem procesów logistycznych. Poznają również ekonomikę transportu, infrastrukturę logistyczną, a także ekologistykę. Zdobywają także wiedzę o tym, jak wykorzystywać nowoczesne systemy informatyczne w logistyce. Jednym z największych atutów tego kierunku jest połączenie zagadnień z zakresu zarządzania, logistyki, informatyki z elementami technicznymi. Program kształcenia dostosowany jest do pracy w warunkach Industry 4.0 i obejmuje m.in. wizyty studyjne w polskich i zagranicznych zakładach. Podczas trwającej przynajmniej dwa dni wizyty w zakładzie odbywają się prezentacje przedstawicieli firm oraz prezentacje dotyczące projektów, prowadzone przez studentów. O bardzo dobrym dostosowaniu programu kształcenia do potrzeb rynku pracy świadczy duży odsetek studentów, którzy już na etapie studiów podejmują aktywność zawodową w obszarze szeroko pojętej logistyki.

    Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj

    Opinie absolwentów

    Z perspektywy obecnego stanowiska mogę już z pełnym przekonaniem powiedzieć, że logistyka jest pojęciem szalenie szerokim, a interdyscyplinarne podejście jest największym atutem tego kierunku na PŁ. W mojej ocenie branża logistyczna nie jest zagrożona całkowitą automatyzacją, dlatego ludzie z potencjałem są tu prawdziwą wartością.

    Kobieta ujęcie z bliska.
    Nina Kozłowska, kierownik Działu Logistyki w firmie WnD

    Kompetencje, które zyskasz

    Produkcja
    Transport
    Spedycja
    Zarządzanie
    Ekonomia
    Przemysł 4.0

    O Tobie

    Logistyka jest niezbędna dla skutecznego planowania procesów. Pozwala nie tylko na skuteczne wdrażanie rozwiązań, ale także oszczędność czasu i środków. Właśnie dlatego niemal we wszystkich dziedzinach poszukiwani są specjaliści, którzy będą potrafili planować działania “na logikę”. Jeżeli chciałbyś do nich dołączyć, idealnym wyborem będzie logistyka na Politechnice Łódzkiej!

    Studia na tym kierunku pozwolą Ci zdobyć wykształcenie zgodne z najnowszymi trendami na rynku pracy. Zyskasz nie tylko kompetencje z zakresu myślenia algorytmicznego, ale także zagadnienia z dziedzin pokrewnych, takich jak marketing, podstawy prawa czy zarządzanie. W ofercie przedmiotów obieralnych znajdziesz zestawy interesujących zajęć, w tym zagadnienia menedżerskie i społeczne, prowadzone aż w pięciu różnych językach do wyboru. Przede wszystkim jednak jako absolwent będziesz posiadał wszystkie kwalifikacje niezbędne do dokonywania analiz i podejmowania decyzji gospodarczych, a także wiedzę logistyczną, informatyczną, techniczną i ekonomiczną oraz umiejętności organizacyjne. Pozwoli Ci to rozpocząć karierę w działach logistycznych, jednostkach gospodarczych i firmach spedycyjno-transportowych.

    Praktyki

    Praca po studiach

    • działy logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także w jednostkach projektowych i doradczych,
    • jednostki gospodarcze, centra logistyczne, firmy spedycyjno-transportowe.