Elektrotechnika

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
studia niestacjonarne

Wśród przedmiotów podstawowych na elektrotechnice są:

• analiza matematyczna,
  • teoria obwodów elektrycznych i teoria pola,
  • fizyka i inżynieria materiałów,
  • rysunek techniczny,
  • metrologia,
  • ergonomia,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • elektronika,
  • mechatronika,
  • informatyka,
  • prawo inżynierskie.

Studenci poznają sposoby wytwarzania, przesyłu i energii elektrycznej od elektrowni do gniazdka w ścianie, metody przetwarzania energii elektrycznej na energię mechaniczną, cieplną czy chemiczną stosowaną w przemyśle lub w domu oraz podstawy projektowania i obsługi instalacji i urządzeń elektrycznych.

W ramach wymienionych poniżej specjalności, obierają dwa z kilku bloków specjalnościowych przedmiotów obieralnych, a niezależnie od wybranej specjalności jeden z kilkunastu bloków ogólnych przedmiotów obieralnych.

Cele kształcenia osiągane są w wyniku nauczania w formie wykładów, ćwiczeń, zaawansowanych nowoczesnych laboratoriów, zajęć projektowych i pisania pracy dyplomowej. W trakcie studiów student odbywa 6-tygodniową praktykę przemysłową.

• automatyka i metrologia
  • elektroenergetyka
  • przetworniki elektromechaniczne

Studia stacjonarne: 3,5 roku

Studia niestacjonarne: 4 lata

Absolwenci bez problemu znajdują pracę w przemyśle, biznesie i na uczelniach bądź tworzą własne miejsca pracy. Zatrudnienia mogą szukać w biurach projektowych, zakładach produkcyjnych i firmach montażowych o profilu elektrotechnicznym.