STRONA GŁÓWNA

Elektrotechnika - rekomenduje Jakub Staniewski

Czy wyobrażacie sobie świat bez prądu? Zobaczcie, jak wyglądają studia na kierunku elektrotechnika. Poleca Jakub Staniewski. 

 

Wybrałem elektrotechnikę, ponieważ…

… od najmłodszych lat interesuję się zagadnieniami związanymi z ogólnie pojętą elektrycznością. Skończyłem technikum elektryczne, więc by móc się dalej rozwijać w tym zakresie zacząłem studia inżynierskie. Obecnie kończę studia magisterskie na specjalności elektroenergetyka.

Studia na kierunku elektrotechnika…

Na pierwszym roku studiów są realizowane przedmioty związane z matematyką i fizyką oraz z podstawowymi zagadnieniami związanymi z elektryką.  Podczas kolejnych semestrów zdobywamy wiedzę z zakresu takich przedmiotów jak: informatyka, automatyka, podstawy elektroniki, inżynieria wysokich napięć, itp. W połowie studiów student wybiera specjalność, w której będzie się dalej kształcił. Może wybrać specjalność z następujących dziedzin: elektroenergetyka, automatyka i metrologia, transformatory i maszyny elektryczne w przemyśle oraz przetworniki elektromechaniczne.

W wolnych chwilach na studiach…

… podczas studiów znajduję czas na wiele aktywności. Działam w Studenckim Kole SEP im. profesora Michała Jabłońskiego przy Politechnice Łódzkiej i w Studenckim Kole „Energetyk” przy Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, gdzie realizujemy wiele ciekawych projektów związanych z elektryką. Oprócz tego działam również w Samorządzie Studenckim Politechniki Łódzkiej, zwłaszcza w Wydziałowej Radzie Samorządu Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, w której zajmuję się sprawami związanymi z różnego rodzaju stypendiami.

Elektrotechnika to dobry wybór dla…

… wszystkich, którzy nie boją się wyzwań. Elektryka jest obecnie praktycznie wszędzie, bez niej trudno byłoby żyć. Po tym kierunku pracę można podjąć praktycznie w każdej dziedzinie, począwszy od projektowania i wykonywania instalacji elektrycznych w domach i różnego rodzaju zakładach, skończywszy na projektowaniu silników do różnych pojazdów. Po studiach chciałbym  podjąć pracę związaną z projektowaniem i nadzorowaniem wykonywania różnego rodzaju instalacji elektrycznych.

 

Poznaj nasz kampus