- Możesz ubiegać się o przyjęcie na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia oraz drugiego stopnia w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej, jeśli zaliczyłeś co najmniej pierwszy semestr w uczelni macierzystej lub uzyskałeś w dotychczasowym przebiegu studiów co najmniej 30 punktów ECTS.
- Składasz Prośbę o rozpatrzenie możliwości przyjęcia na studia w Politechnice Łódzkiej w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej wraz z dokumentami umożliwiającymi analizę i potwierdzenie dotychczasowego przebiegu studiów. Wniosek składany jest do Prodziekana właściwego dla kierunku, na który chcesz się przenieść.
Decyzję o przyjęciu na studia w Politechnice Łódzkiej przez przeniesienie podejmuje Prodziekan właściwy dla kierunku, na który kandydat chce się przenieść.
Przy rozpatrywaniu prośby o przeniesienie Prodziekan uwzględnia w szczególności:
- wyniki uzyskane w trakcie dotychczasowego przebiegu studiów w macierzystej uczelni;
- możliwość potwierdzenia efektów uczenia się, uzyskanych w dotychczasowym przebiegu studiów i uzupełnienia różnic programowych;
- dodatkowe dokumenty dołączone na prośbę Prodziekana.
Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby o przeniesienia składasz Podanie o przyjęcie na studia w Politechnice Łódzkiej w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia stacjonarne i niestacjonarne w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej będzie prowadzone w następujących terminach:
na studia rozpoczynające się od semestr letni - rok akademicki 2024/2025
- do 20 grudnia 2024 r. - dla cudzoziemców studiujących poza polskim systemem oświaty,
- do 24 lutego 2025 r. - dla kandydatów studiujących w polskim systemie oświaty,
na studia rozpoczynające się od semestru zimowego - rok akademicki 2025/2026
- do 31 lipca 2025 r. - dla kandydatów studiujących poza polskim systemem oświaty,
- do 16 września 2025 r. - dla kandydatów studiujących w polskim systemie oświaty,
na studia rozpoczynające się od semestr letniego - rok akademicki 2025/2026
- do 20 grudnia 2025 r. - dla kandydatów studiujących poza polskim systemem oświaty,
- do 24 lutego 2026 r. - dla kandydatów studiujących w polskim systemie oświaty.
Dokumenty wymagane w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej (dotyczy osób z obywatelstwem polskim)
- Prośba o rozpatrzenie możliwości przyjęcia na studia w Politechnice Łódzkiej w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej do Prodziekana właściwego dla kierunku, na który kandydat chce być przeniesiony
- wypełniony i podpisany formularz Podanie o przyjęcie na studia w Politechnice Łódzkiej w trybie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej.
- wydane przez uczelnię macierzystą dokumenty poświadczające odbyte okresy studiów i uzyskane wyniki studiów
- podpisany dokument „Klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych kandydatów na studia, studentów wszystkich stopni oraz uczestników studiów doktoranckich”
- w przypadku studiów pierwszego stopnia dokument uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia:
a) świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty (oryginał świadectwa dojrzałości lub oryginał odpisu świadectwa dojrzałości)
b) świadectwo lub inny dokument uzyskany poza polskim systemem oświaty uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia:
- oryginał świadectwa lub innego dokumentu uzyskanego poza polskim systemem oświaty uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia, zalegalizowany lub z dołączonym apostille
- zaświadczenie stwierdzające, że przedkładane świadectwo uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe w państwie, w którego systemie edukacji działa instytucja wydająca świadectwo lub decyzję kuratora oświaty potwierdzającą nabycie uprawnień do kontynuowania nauki w szkole wyższej w Polsce
- tłumaczenie przysięgłe na język polski lub język angielski świadectwa i innych wyżej wymienionych dokumentów - w przypadku studiów drugiego stopnia odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z kserokopią suplementu. W przypadku dyplomu uzyskanego poza polskim systemem oświaty wymagana jest jego legalizacja lub apostille. Wymagane jest również tłumaczenie na język polski lub język angielski wszystkich wyżej wymienionych dokumentów
- jedną aktualną fotografię spełniającą wymagania stosowane przy wydawaniu dowodów osobistych