Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
Zdjęcie w tle
Abstrakcyjny obrazek z danymi wyświetalnymi na monitorze komputera.

Human-Computer Interaction

Tytuł zawodowy

magister

Stopień studiów

Tryb studiów

stacjonarne

Liczba semestrów

Język wykładowy

angielski

Nabór

Brak rekrutacji

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

O kierunku

Ukończenie kierunku HCI, realizowanego w języku angielskim, daje niepowtarzalną okazję na zdobycie szerszych niż tylko techniczne, kompetencji ze styku informatyki i nauk społecznych. Studiowanie HCI pozwala nabyć i rozwinąć umiejętności projektowania rozwiązań i usług opartych na najnowszych technologiach informatycznych i robotycznych. HCI przygotowuje do samodzielnej pracy z urządzeniami i technologiami, także tymi, które powstaną w przyszłości, a także daje kompetencje do prowadzenia ich systematycznych testów, ewaluacji oraz optymalizacji pod kątem użytkowników końcowych. W krajach wysoko rozwiniętych technologicznie m.in. w Niemczech, Francji, USA, Singapurze czy Japonii, gdzie innowacyjna gospodarka oparta jest w dużej mierze na kadrach inżynierskich ze ścisłym wykształceniem technicznym, od kilkunastu lat wspiera się model transformacji kształcenia i rozwoju HCI. Profesjonaliści z tej dziedziny są także wchłaniani na europejskim rynku pracy przez szereg branż, zaczynając od IT, elektroniki konsumenckiej, automotive, robotyki, przemysłu lotniczego, kosmicznego, technologii medycznych i teleopieki personalizowanej, aplikacji i usług dla użytkowników, kończąc na startupach technologicznych.

Zobacz szczegółowy program studiów

Kompetencje, które zyskasz

Projektowanie interakcji człowiek-komputer
    Specjalista doświadczeń użytkownika (UX)
    Projektowanie interfejsów użytkownika
    Projektowanie dostępności uniwersalnej
    Analiza wymagań użytkowych
    Zaawansowane prototypowanie
    Projektowanie zorientowane na człowieka
    Ewaluacja partycypacyjna

O Tobie

Polski aforysta Krzysztof Bilica stwierdził: „Komputer nie liczy się z człowiekiem, bez człowieka też”. Nic więc dziwnego, że na rynku pracy pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu interakcji człowiek-komputer (human-computer interaction  – HCI). Pracodawcy szukają osób, które potrafią prototypować, ewaluować i badać technologie interaktywne projektowane dla użytkowników - ludzi. Studia na kierunku Human-Computer Interaction pozwolą Ci zdobyć wykształcenie odpowiadające najnowszym trendom na rynkach zagranicznych i zyskującym coraz większe uznanie w Polsce. Uzyskasz wiedzę i umiejętności techniczne w zakresie obsługi nowoczesnego sprzętu IT, wielomodalnych interfejsów, akwizycji oraz przetwarzania sygnałów i danych fizjologicznych, projektowania i wytwarzania prototypów druku 3D, oprogramowania oraz najnowszych metod i technologii interaktywnych. Zdobyte umiejętności oraz kompetencje technologiczne i społeczne, pozwolą Ci podjąć pracę w interdyscyplinarnych zespołach różnych branż – od ICT, elektroniki konsumenckiej, aż po technologie medyczne, branżę automotive czy startupy technologiczne. Dzięki szerokiej współpracy międzynarodowej kadry Instytutu Informatyki Stosowanej będziesz miał kontakt ze specjalistami i akademikami HCI z całego świata – od wiodących uczelni Europy po najlepsze uniwersytety USA i Azji.

Praktyki

Praca po studiach

• programiści
    • analitycy i inżynierowie systemowi