Przejdź do treści
Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Organizacji i Zarządzania
Zdjęcie w tle
Studenci rozmawiają w sali zajęciowej.

Zarządzanie produkcją

Tytuł zawodowy

magister

Stopień studiów

II

Tryb studiów

stacjonarne
niestacjonarne

Liczba semestrów

stacjonarne: 3
niestacjonarne: 4

Język wykładowy

polski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

    O kierunku

    Kierunek zarządzanie produkcją łączy w sobie wiedzę i umiejętności menedżerskie ze znajomością funkcjonowania procesów produkcyjnych i usługowych w zmieniających się warunkach rynkowych. Nasi absolwenci to specjaliści w kompleksowej organizacji systemów produkcyjnych we współczesnych realiach gospodarczych. Podczas kształcenia nabywają umiejętność dostosowywania sposobu zarządzania systemami produkcyjnymi do aktualnych trendów. Dzięki temu są w stanie zasilić kadry zdolne do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym i społecznym w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Program studiów pozwala im zaangażować się w proces zbierania danych w przedsiębiorstwach oraz innych instytucjach, niezbędnych do realizacji prowadzonych projektów biznesowych i badań naukowych, a także zyskać umiejętności wykorzystywania metod i technik służących do przeprowadzenia analizy. Studenci mogą podjąć pracę w zakresie analiz i opracowań organizacyjnych, technicznych, konstrukcyjnych oraz projektowania procesów produkcyjnych i usługowych, jak również przygotować się do pełnienia funkcji organizatorskich na wszystkich szczeblach zarządzania przedsiębiorstwem, podejmowania zadań menedżerskich w działalności produkcyjnej, usługowej, doradczej, projektowej, badawczej itp.

    Program dostępny jest na stronie https://programy.p.lodz.pl


    Specjalności:

    • zarządzanie produkcją w INDUSTRY 4.0,
    • produkty i procesy w gospodarce o obiegu zamkniętym (GOZ),
    • zarządzanie jakością w łańcuchu dostaw.

    Kompetencje, które zyskasz

    Zarządzanie
    Zarządzanie produkcją
    Logistyka
    Ekonomia
    Przemysł 4.0
    Gospodarka o obiegu zamkniętym

    O Tobie

    Obecnie w Polsce jest aktywnych 2,62 mln firm. Prawie połowa z nich to przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego. W regionie łódzkim funkcjonuje ponad 100 międzynarodowych przedsiębiorstw produkcyjnych. Kadrę menedżerską tych firm w znacznym stopniu stanowią absolwenci Wydziału Organizacji i Zarządzania. Na kierunku zarządzanie produkcją zdobędziesz kompetencje niezbędne do planowania i realizacji prac badawczych, rozwojowych, a także wdrażania ich efektów. Zyskasz umiejętność doboru odpowiednich metod i narzędzi w analizie oraz ocenie systemów produkcyjnych. Wiedza praktyczna z projektowania i racjonalizacji systemów produkcyjnych oraz umiejętność analizy i oceny złożonych problemów, oraz opracowywanie i wdrażanie rozwiązań pozwolą Ci zrozumieć działanie przemysłu i zdobyć pracę w branży. Jakie perspektywy czekają na absolwenta kierunku zarządzanie produkcją? Kierowanie zespołami pracowniczymi, prowadzenie własnych firm produkcyjnych, usługowych czy też produkcyjno-handlowych, a może wdrażanie rozwiązań związanych z Industry 4.0 - absolwenci kierunku zarządzenie produkcją mogą liczyć na szerokie perspektywy zatrudnienia.

    Praktyki

    Praca po studiach

    • stanowiska operacyjne, analityczne i specjalistyczne na różnych szczeblach zarządzania,
    • współpraca z konstruktorami, technologiami, ekonomistami, informatykami i in.,
    • stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, związane m.in. z zarządzaniem produkcją, logistyką, jakością, BHP,
    • praca w przedsiębiorstwach produkcyjnych i produkcyjno-handlowych w różnych gałęziach przemysłu oraz w centrach logistycznych, firmach doradczych oraz audytorskich.