Przejdź do treści
Jednostka prowadząca kierunek
Wydział Organizacji i Zarządzania
Zdjęcie w tle
Studentki przeglądają notatki przed budynkiem uczelni.

Zarządzanie

Tytuł zawodowy

magister

Stopień studiów

II

Tryb studiów

stacjonarne
niestacjonarne

Liczba semestrów

4

Język wykładowy

polski

Nabór

Rekrutacja na semestr zimowy

Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika

    O kierunku

    Program kierunku odzwierciedla cele strategiczne Politechniki Łódzkiej, szczególnie wysoki poziom kształcenia i nowoczesną ofertę dydaktyczną, umiędzynarodowienie, aktywne działanie z otoczeniem oraz nauczanie prowadzone przez kompetentną kadrę naukową i osiągnięcie światowych standardów w nauce. Wiele przedmiotów dotyczy współczesnych problemów z zakresu zarządzania organizacjami oraz rozwija umiejętności wykorzystywania wspierających je metod i technik zarządzania np. planowania, organizowania, motywowania, kontroli, negocjowania, a także niezbędnych technologii informatycznych. Wybrane przez studentów przedmioty prowadzone są w języku obcym, obowiązkowy jest także kurs języka obcego na poziomie B2. W programie przewidziano zajęcia wykorzystujące nowoczesne formy i metody kształcenia: Design Thinking, Problem Based Learning, Case-Teaching, e-learning. Nawiązując do misji Politechniki Łódzkiej program studiów zakłada kształcenie wysoko kwalifikowanych kadr przygotowanych do twórczego i aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym i społecznym w dobie dynamicznej, innowacyjnej gospodarki ery Industry 4.0, kształtując sylwetkę menadżera XXI wieku. Pogłębiona wiedza z obszaru nauk społecznych daje szerokie kompetencje wymagane dla skutecznego wykonywania zadań menedżerskich w różnych sektorach gospodarki.

    Program umożliwia kształtowanie otwartości i dociekliwości poznawczej, kreatywności i postaw etycznych oraz umiejętności współpracy z różnymi grupami zawodowymi w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Program studiów uwzględnia potrzeby różnych sektorów gospodarki, kładąc nacisk na specyfikę zarządzania w świecie cyfrowym oraz rozwijanie kompetencji menadżera XXI wieku, jakimi są: myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów, komunikacja, kreatywność i współpraca. Studia w pełni wpisują się w strategię rozwoju uczelni, zapewniając transfer nowoczesnej wiedzy i umiejętności zgodnych z oczekiwaniami współczesnej gospodarki. Studia z zarządzania stanowią etap doskonalenia kompetencji zawodowych i osobistych w ramach koncepcji kształcenia przez całe życie.

    Program dostępny jest na stronie https://programy.p.lodz.pl/ectslabel-web/ 


    Specjalności:

    • praktyka zarządzania przedsiębiorstwem XXI wieku,
    • zarządzanie projektami,
    • zarządzanie relacjami z prosumentem w gospodarce cyfrowej.

    Opinie absolwentów

    Gdy wybierałem kierunek studiów, ważne było dla mnie uzyskanie wszechstronnego wykształcenia. Studia na Politechnice Łódzkiej to takie połączenie „umiejętności miękkich” z zakresu zarządzania z dostępem do „twardej” wiedzy technicznej w postaci zasobów jednej z najlepszych i najstarszych uczelni technicznych w Polsce. 

    Mężczyzna siedzi na tle loga Pietrucha.
    Michał Harendarz, Export Manager w Grupie Pietrucha

    Kompetencje, które zyskasz

    Zarządzanie
    Marketing
    Ekonomia
    Finanse
    Przemysł 4.0
    Zarządzanie projektami

    O Tobie

    Decydując się na studia magisterskie na kierunku zarządzanie, zdobędziesz umiejętności rozwiązywania zaawansowanych problemów ekonomicznych, organizacyjnych, kadrowych, finansowych i społecznych, z wykorzystaniem wspomagania komputerowego. Zostaniesz przygotowany do posługiwania się nowoczesnymi metodami i technikami w obszarze zarządzania firmą, otrzymasz także specjalistyczną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz umiejętności krytycznej analizy i oceny zastanych zjawisk. Będziesz umiał diagnozować i rozwiązywać problemy występujące w praktyce gospodarczej poprzez nabycie umiejętności podejmowania decyzji o charakterze taktycznym i strategicznym.

    Praktyki

    Praca po studiach

    • stanowiska menedżerskie wszystkich szczebli zarządzania w małych i dużych przedsiębiorstwach, jednostkach administracji publicznej oraz w organizacjach typu non-profit,
    • tworzenie oraz zarządzanie własną firmą,
    • stanowiska wspierające coaching i mentoring oraz konsulting w zarządzaniu,
    • własny rozwój naukowy.