Ten kierunek to prawdziwy ocean możliwości. Jestem przekonany, że nie ma dwóch absolwentów informatyki o takich samych umiejętnościach. Studiując, mogłem zyskać wiedzę z takich dziedzin jak programowanie aplikacji internetowych, tworzenie gier, administrowanie sieciami czy systemy wbudowane.
Informatyka stosowana
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Studia magisterskie II stopnia na kierunku informatyka stosowana umożliwiają pogłębienie wiedzy i dalszy rozwój umiejętności związanych z projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych. Stwarzają możliwość rozwijania zdolności rozwiązywania abstrakcyjnych problemów oraz zachęcają do pracy w środowisku najnowszych technologii. Program studiów zawiera zagadnienia z zakresu inteligentnych baz danych i komunikacji wizualnej. Oferta przedmiotów obieralnych zawiera propozycje łączące informatykę z innymi dziedzinami nauki – e-biznes, przetwarzanie obrazu i dźwięku, a nawet biometryczne wspomaganie interakcji człowiek-komputer. Wydział uczestniczy w programach współpracy z głównymi producentami oprogramowania Microsoft Academy oraz Oracle Academy, dzięki którym studenci korzystają z materiałów szkoleniowych przygotowanych przez firmy, a po zakończeniu zajęć najlepsi uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty.
Dokładna lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.
Specjalności:
- Data Science,
- grafika komputerowa i multimedia,
- interfejsy użytkownika i badania użyteczności (UI/UX),
- inżynieria oprogramowania i uczenie maszynowe,
- technologie gier i systemów interaktywnych.
Opinie absolwentów
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Zapewne większość osób wie, że grę „Wiedźmin” stworzyło polskie studio CD Projekt RED. Nie każdy jednak ma świadomość, że w Laboratorium Rzeczywistości Mieszanej w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej znajduje się ta sama technologia, którą wykorzystywano do tworzenia „Wiedźmina” w Krakowie. Gra ta została wydana w piętnastu językach, a jej trzecia część otrzymała łącznie ponad 800 różnych nagród, w tym ponad 250 nagród „gry roku”.
Tworzenie zaawansowanych gier wymaga nie tylko profesjonalnych narzędzi, ale także odpowiednich umiejętności, które możesz zdobyć na drugim stopniu kierunku informatyka stosowana. Program kształcenia tworzony przy czynnym udziale firm, czyli potencjalnych pracodawców przyszłych absolwentów, dzięki czemu poznasz aktualne wymagania rynkowe. Uzyskasz dostęp do najnowszych technologii, między innymi: laboratorium sztucznej inteligencji w obrazowaniu i rozpoznawaniu, laboratorium rzeczywistości mieszanej i technik filmowych, laboratorium animacji i gier komputerowych, laboratorium biometrii oraz laboratorium systemów mobilnych, które umiejscowione są w Centrum Technologii Informatycznych. Jeżeli chcesz sprawdzić swoje umiejętności i rozwinąć zainteresowanie, świetną decyzją będzie dołączenie do prężnie działającego Koła Informatycznego Niepokoju, którego członkowie regularnie zdobywają wysokie pozycje w konkursie ImagineCup, będącym największym konkursem technologicznym dla studentów.
Praktyki
Praca po studiach
- programista
- analityk i inżynier systemowy
- administrator baz danych
- grafik komputerowy w agencjach reklamowych, prasie, filmie i telewizji
- projektant i programista gier komputerowych
- tester oprogramowania, systemów informatycznych i teleinformatycznych
- administrator i projektant sieci komputerowych
- specjalista w systemach instalacji i utrzymania systemów IT