Jestem absolwentką chemii i technologii chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. W swoich zainteresowaniach zawodowych zwróciłam się ku chemii farmaceutycznej i biochemii, a studia na Wydziale Chemicznym dały mi ku temu doskonałą podstawę, umożliwiając szerokie kontakty z zespołami naukowymi na całym świecie.
Chemia
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Chemia jest wszechobecna w naszym życiu pod różnymi postaciami. Zasadniczym celem kształcenia na kierunku chemia jest przygotowanie absolwentów do szybko zmieniających się warunków na rynku pracy poprzez umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień chemii i technologii chemicznej, matematyki, nauk przyrodniczych i technicznych. Studenci uczą się otrzymywać i w bezpieczny sposób stosować wyroby chemiczne, w odpowiedni sposób postępować z towarami zużytymi i odpadami, promować zrównoważony rozwój, aktywnie uczestniczyć w pracy grupowej, kierować zespołami ludzkimi, wykonującymi zadania zlecone oraz posługiwać się fachową literaturą, łącznie z przepisami prawnymi w zakresie działalności gospodarczej.
Lista przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajduje się na stronie internetowej.
Specjalności:
- chemia analityczna i strukturalna,
- chemia medyczna,
- materiały inteligentne,
- nowoczesna synteza i analiza organiczna,
- techniki fizykochemiczne i obliczeniowe w chemii, biologii i medycynie.
Opinie absolwentów
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Jeśli jesteś fanem „Breaking Bad”, może zaciekawić Cię fakt, że metoda wyprodukowania metamfetaminy, którą ukazano w serialu, została opatentowana w 1957 roku przez niemieckich laborantów. Oczywiście nie wszystkie elementy produkowania tych środków odurzających zostały ukazane w telewizji. Świat chemii nieustannie fascynuje jednak odbiorców. Jeśli chcesz poznać jego tajemnice wybierz studia drugiego stopnia na Politechnice Łódzkiej! Zdobędziesz rozszerzoną wiedzę z zakresu współczesnej chemii i technologii chemicznej oraz wykazuje biegłość w wybranej specjalności. Jest też przygotowany do rozpoczęcia badań w wybranej specjalności, kompleksowej analizy procesów chemicznych oraz dyskusji na tematy chemiczne również ze specjalistami z innych dziedzin. Nauczysz się rozwiązywać problemy chemiczne przy wykorzystaniu nowoczesnych metod analizy oraz posługiwać się nowoczesną aparaturą chemiczną i analityczną. Zdobędziesz także umiejętność pracy w zespołach i poznasz zasady organizowania i kierowania pracą zespołową. Nasi wykładowcy przekażą Ci pogłębioną wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju oraz zasad prawnych, etycznych i ekonomicznych, którymi kieruje się w pracy zawodowej. Po ukończeniu studiów będziesz gotowy do podjęcia pracy w przemyśle, instytutach badawczych, sektorach administracji i zarządzania, ewentualnie po specjalistycznym szkoleniu uzupełniającym.
Praktyki
Praca po studiach
- kontrola jakości chemikaliów i wyrobów przemysłu chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych itp.
- instrumentalna analiza chemiczna i biochemiczna
- profesjonalne doradztwo w zakresie chemikaliów i ich dystrybucja
- certyfikacja oraz towaroznawstwo wyrobów przemysłu chemicznego i pokrewnych
- mikrobiznes w zakresie produkcji i przerobu chemikaliów
- praca w przemyśle, instytutach badawczych, sektorach administracji i zarządzania