Menedżer żywności i żywienia
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Przedmioty obowiązkowe
Przedmioty dodatkowe
Dyplom zawodowy
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Kierunek menedżer żywności i żywienia łączy wiedzę przekazywaną przez specjalistów z dwóch wydziałów Politechniki Łódzkiej: Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Dzięki temu studenci mają szansę uzyskać pogłębioną znajomość zagadnień z zakresu technologii żywności i żywienia, jak również zarządzania i marketingu. Zdobyte wykształcenie oraz umiejętności pozwalają im pracować na stanowisku kierownika obsługi firm gastronomicznych z branży hotelarskiej, cateringowej oraz agroturystycznej, a także przygotowywać ofertę handlową dla różnych grup odbiorców. Konstruowanie posiłków zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i dietetycznymi to tylko jedna w licznych umiejętności, które zdobywają w czasie studiów. Jako absolwenci są przygotowani, aby z powodzeniem poprowadzić produkcję gastronomiczną w oparciu o systemy kontroli jakości, a także zarządzać zespołem pracowników. Mogą również założyć własną działalność gospodarczą.
Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj.
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Chcesz organizować przedsięwzięcia w branży hotelarskiej i gastronomicznej? Zapoznaj się z ofertą kierunku menedżer żywności i żywienia na Politechnice Łódzkiej!
Wybór tego kierunku to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć praktyczne umiejętności z wiedzą na temat nowoczesnych technik kulinarnych, produktów spożywczych i trendów w żywieniu. Podczas studiów zdobędziesz wykształcenie z zakresu analizy żywności, podstaw żywienia i dietetyki, które pozwolą Ci w świadomy sposób planować posiłki. Zdobędziesz także umiejętności menedżerskie i interpersonalne - program zakłada zajęcia specjalistyczne, takie jak przedsiębiorczość, zarządzanie czy marketing. Dzięki nim zyskasz kompetencje przydatne nie tylko w pracy, ale również w życiu codziennych. Nauczysz się nawet wykorzystywać technologie informatyczne i nowoczesne aplikacje mobilne, aby jak najskuteczniej zarządzać swoim biznesem. Po ukończeniu studiów staniesz się specjalistą w branży HoReCa (Hotel, Restaurant, Catering/Café). Z łatwością znajdziesz zatrudnienie w gastronomii indywidualnej, systemowej, specjalnej oraz hotelarstwie czy agroturystyce.
Praca po studiach
- przedsiębiorstwa gastronomi indywidualnej, systemowej i specjalistycznej,
- hotelarstwo,
- ośrodki wypoczynkowe i sportowe oraz centra rekreacji,
- organizacje i instytucje zajmujące się ochroną konsumentów,
- jednostki badawcze i konsultingowe w zakresie rynku żywności,
- placówki zajmujące się edukacją żywieniową,
- gospodarstwa agroturystyczne,
- media zajmujące się tematyką gastronomiczną,
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży HoReCa (Hotel, Restaurant, Catering/Café).