W czasie moich studiów miałem możliwość uczestniczyć w zajęciach wielu świetnych wykładowców, z dużym doświadczeniem z pracy w przemyśle, w czasie których zdobyłem praktyczną oraz bieżącą wiedzę z zakresu mechaniki i energetyki.
Energetyka
Tytuł zawodowy
Stopień studiów
Tryb studiów
Liczba semestrów
Język wykładowy
Nabór
Przedmioty obowiązkowe
Przedmioty dodatkowe
Dyplom zawodowy
Dyplom zawodowy
W rekrutacji na ten kierunek nie jest brany pod uwagę dyplom technika
O kierunku
Energetyka to kierunek prowadzony na dwóch wydziałach: Wydziale Mechanicznym i Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyk. Program zajęć skonstruowany jest tak, aby czerpać z każdego z nich to, co najlepsze dla studenta. Celem nauczania jest wykształcenie najwyższej jakości kadry dla branży energetycznej. Studenci poznają procesy wytwarzania energii i przesyłania jej na duże odległości. Umieją projektować oraz wykorzystywać maszyny i urządzenia w energetyce, przemyśle paliwowym, a także znają specyfikę urządzeń cieplnych i chłodniczych. Znają tajniki energii odnawialnej (pompy ciepła, turbiny wiatrowe, fotowoltaika), a także zagadnienia związane z pomiarami i automatyką przemysłową.
Wykaz przedmiotów z podziałem na semestry oraz formy zaliczeń sprawdź tutaj.
Specjalności:
- elektroenergetyka,
- maszyny energetyczne.
Opinie absolwentów
Kompetencje, które zyskasz
O Tobie
Nie brak Ci energii do zdobywania nowej wiedzy? A może chcesz poznać metody jej wytwarzania i dystrybucji? Energetyka to kierunek, na którym nie tylko poznasz odpowiedzi na te pytania, ale zdobędziesz także szereg przydatnych umiejętności, zwieńczonych tytułem inżyniera. Podczas studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę nie tylko z zakresu energetyki. Program studiów uwzględnia zajęcia z pogranicza nauk takich jak matematyka, fizyka czy chemia. Dodatkowo zdobędziesz wykształcenie z zakresu podstaw automatyki czy odnawialnych źródeł energii. Wytwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej nie będzie miało przed Tobą tajemnic. Swoją wiedzę oraz umiejętności sprawdzisz podczas płatnych praktyk specjalistycznych u jednego z naszych partnerów, m.in. ABB, B/S/H czy Veolia Energia.
Praktyki
Praca po studiach
- przedsiębiorstwa badawczo-rozwojowe z branży paliwowo-energetycznej i elektromaszynowej,
- zakłady związane z wytwarzaniem i dystrybucją energii,
- przedsiębiorstwa projektowe i wykonawcze przemysłu petrochemicznego,
- firmy związane z produkcją i eksploatacją urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych,
- instytucje związane z pomiarami, diagnostyką maszyn i urządzeń oraz automatyką przemysłową,
- firmy zatrudniające absolwentów kierunku Energetyka: ABB, General Electric, Siemens, Pratt&Whitney, PKN Orlen, Veolia Energia czy PGE GiEK S.A.