Elektrotechnika

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki
studia niestacjonarne

Wśród przedmiotów podstawowych na kierunku elektrotechnika są:

• elektromechaniczne systemy napędowe,
  • teoria obwodów nieliniowych elektrycznych,
  • metody obwodowo-polowe,
  • pomiary wielkości nieelektrycznych,
  • zwarcia w systemach elektroenergetycznych,
  • metoda elementu skończonego,
  • przepięcia i ochrona przepięciowa,
  • sieci komputerowe
  • metody optymalizacji.

Niezależnie od wybranej specjalności wybierają 2 spośród 10 bloków obieralnych, szczegółowo omawiających istotne zagadnienia związane z elektrotechniką i nie tylko (zagadnienia cieplne w elektrotechnice, informatyka i diagnostyka elektroenergetyczna, automatyka elektroenergetyczna, pomiary w elektroenergetyce, modelowanie w elektrotechnice, inteligencja obliczeniowa, grafika inżynierska, programowanie w mechatronice, technologie informatyczne w zarządzaniu, metody przetwarzania danych).

Cele kształcenia osiągane są w wyniku nauczania w formie wykładów, ćwiczeń, zaawansowanych nowoczesnych laboratoriów, zajęć projektowych i pisania pracy dyplomowej. Wybrane zajęcia prowadzone są w języku angielskim. W trakcie studiów student odbywa 4-tygodniową praktykę przemysłową.

• automatyka i metrologia
  • elektroenergetyka
  • technologie internetowe w mechatronice
magister inżynier

Studia stacjonarne: 1,5 roku

Studia niestacjonarne: 1,5 roku

Absolwenci bez problemu znajdują pracę w przemyśle, biznesie i na uczelniach bądź tworzą własne miejsca pracy. Zatrudnienia mogą szukać w biurach projektowych, zakładach produkcyjnych i firmach montażowych o profilu elektrotechnicznym.