Automatyka i robotyka

Wydział Mechaniczny

Studia drugiego stopnia pozwalają na pogłębianie wiedzy dotyczącej  m.in. procesów fizycznych i chemicznych wykorzystywanych w szybkim prototypowaniu oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej  zintegrowanych metod komputerowego wspomagania CAx. Studenci uczą się programowania robotów, sterowania, modelowania, identyfikacji i diagnostyki systemów. Poznają zagadnienia związane z najnowszymi trendami rozwojowymi i najistotniejszymi nowymi osiągnięciami z automatyzacji wytwarzania i sterowania. Uczą się o cyklu życia systemów wytwórczych, w szczególności robotów i OSN.

magister inżynier

1,5 roku (3 semestry)

Absolwent automatyki i robotyki ze stopniem magistra przygotowany jest do twórczej pracy inżynierskiej oraz do prac badawczych związanych z rozwojem, modernizacją i komputeryzacją w przemyśle maszynowym, spożywczym,  przetwórczym, chemicznym, włókienniczym, w energetyce oraz w transporcie. Istotnym elementem wykształcenia jest przygotowanie do samodzielnego rozwiązywania złożonych interdyscyplinarnych problemów z dziedziny mechaniki, automatyki, elektroniki i sterowania.
Absolwent posiada kompetencje do pełnienia funkcji konstruktora, technologa, programisty, automatyka, robotyka czy projektanta.