Management

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

MANAGEMENT jest programem całkowicie prowadzonym w języku angielskim. Dzięki połączeniu dwóch obszarów wiedzy pozwalamy Ci na pozyskanie umiejętności inżynierskich oraz menedżerskich. Przygotujemy Cię do projektowania, prowadzenia i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych, kierowania organizacjami i personelem. Poznasz także elementy zarządzania przedsiębiorstwem uwzględniając jego ekonomię, marketing oraz logistykę.

Studiując MANAGEMENT wiedzę uzupełnisz długoterminowymi praktykami nie tylko w Polsce ale również poza granicami kraju.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Logistics (Logistyka)
  • Project Management and Innovations (Zarządzanie projektami i innowacje)
  • Integrated Management Systems (Zintegrowane systemy zarządzania)
  • Negotiations (Negocjacje)
  • Operations Research (Badania operacyjne)
  • Financial Management in Business (Finanse przedsiębiorstwa)
  • Enterpreneurship (Przedsiębiorczość),
  • E-Business Strategies (Strategia biznesu elektronicznego),
  • Managerial Accounting (Rachunkowość zarządcza),
  • Quality Management Systems (Systemy zarządzania jakością),

Każdy student MANAGEMENT ma możliwość realizacji części studiów na uczelni zagranicznej. Obecnie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) podpisało umowy z ponad 100 uczelniami z całej Unii Europejskiej. Studenci programu MANAGEMENT najczęściej wybierają:

• Technical University of Denmark (DTU) - Dania
  • INSEEC - Francja,
  •  Audencia Nantes - Francja,
  •  Instituto Politecnico do Porto - Portugalia;
magister

2 lata

MANAGEMENT jest programem dla osób chcących w przyszłości zajmować się ogólnie pojętym planowaniem, organizowaniem oraz motywowaniem, zwłaszcza w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, a także kontrolowaniem, które polega systematycznej weryfikacji stanu aktualnego z planowanym.

Aby nadać praktyczny charakter kierunkowi, realizowane są liczne kooperacje z biznesem, w czasie których studenci mogą praktykować, realizować projekty badawcze oraz uczyć się poprzez terenowe zajęcia w przedsiębiorstwach.

Posiadana wiedza obejmująca wszechstronne aspekty zarządzania, pozwala na obejmowanie stanowisk specjalistów zarządzania, menadżerów średniego i wyższego szczebla, a także doradców i konsultantów w organizacjach i instytucjach o charakterze gospodarczym. Ponadto poznane elementy i narzędzia marketingowe oraz zagadnienia z dziedziny finansów oraz rachunkowości umożliwia efektywne zarządzanie własną działalnością.