Jak dostać się na studia I stopnia na Politechnice Łódzkiej?

Po latach nauki w szkole średniej przygotuj się na przygodę życia z Politechniką Łódzką. Przedstawiamy zasady rekrutacji na studia I stopnia na PŁ w pigułce.

CO bierzemy pod uwagę w rekrutacji?

Przedmioty obowiązkowe:

• matematyka,
  • język obcy,
  • sprawdzian uzdolnień plastycznych (obowiązuje na kierunkach: architektura, wzornictwo, inżynieria wzornictwa przemysłowego).

Przedmioty dodatkowe:

przedmiot do wyboru: fizyka lub chemia lub informatyka lub biologia lub geografia - w zależności od kierunku.

Sprawdź w tabeli, który z przedmiotów do wyboru bierzemy pod uwagę w rekrutacji na Twój wymarzony kierunek studiów.

Czy wiesz, że przedmiot dodatkowy możesz zastąpić dyplomem technika.

KIEDY aplikować?

• Rekrutacja na rozpocznie się 12 czerwca.
  • Elektroniczną rejestrację kandydatów zakończymy 29 czerwca na kierunki architektura, wzornictwo i inżynieria wzornictwa przemysłowego oraz 10 lipca na pozostałe kierunki studiów.
  • Dokumenty kandydatów będą przyjmowane po ogłoszeniu kwalifikacji, czyli od 18 lipca.
  • 21 lipca kandydaci poznają listy przyjętych, a ostateczne wyniki zostaną ogłoszone 26 lipca.

Sprawdź szczegółowy harmonogram.

JAK aplikować?

Krok 1. Zarejestruj się w portalu rekrutacyjnym.

Krok 2. Wybierz stopień studiów i kierunki.
W ofercie I stopnia mamy 53 kierunków studiów w języku polskim, angielskim i francuskim. Możesz wybrać maksymalnie 4 kierunki studiów.

Krok 3. Wpisz wyniki z matury oraz dołącz skany dokumentów.

Krok 4. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej.
Opłata rekrutacyjna za każdy kierunek wynosi 85 zł, w przypadku kierunków architektura, wzornictwo oraz inżynieria wzornictwa przemysłowego - 150 zł. Opłaty dokonasz za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego. Zobacz więcej.

Krok 5. Sprawdź listy zakwalifikowanych do przyjęcia.
Listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowe znajdziesz 17 lipca w zakładce “Wyniki” w portalu rekrutacyjnym. Jeśli dostaniesz się na więcej niż jeden kierunek, musisz podjąć decyzję, który kierunek będziesz studiował – dla tego kierunku drukujesz podanie z portalu rekrutacyjnego, podpisujesz je i składasz wraz z innymi wymaganymi dokumentami do Działu Rekrutacji.

Krok 6. Złóż dokumenty w Dziale Rekrutacji.
Do Działu Rekrutacji dostarczasz podpisane podanie wydrukowane z portalu rekrutacyjnego oraz świadectwo dojrzałości (oryginał lub oryginalny odpis).

Krok 7. Gratulujemy! Jesteś studentem PŁ.

DLACZEGO warto aplikować?

• Jesteśmy 4. najchętniej wybieraną uczelnią w Polsce!
  • 60 % naszych absolwentów ma zapewnioną pracę w momencie obrony pracy dyplomowej.
  • Mamy aż 9 akademików, w których ceny zaczynają się od 500 zł.
  • Na studiach w językach obcych w Centrum Kształcenia Międzynarodowego możesz otrzymać podwójny dyplom studiów - Politechniki Łódzkiej i wybranej przez Ciebie uczelni partnerskiej, na którą wyjeżdżasz obowiązkowo w ramach programu studiów.
  • Mamy 2. miejsce w Polsce pod względem liczby udzielonych patentów. U nas możesz pracować naukowo już od I roku studiów w ramach programu E2TOP!
  • Mamy ponad 60 kół naukowych, które osiągają sukcesy w kraju i za granicą.
  • Nasz kampus liczy 37 hektarów i jest położony w samym centrum Łodzi.
  • Potęguj swoje możliwości z Politechniką Łodzką!

Bądź na bieżąco i śledź nas w mediach społecznościowych

fb Politechnika Łódzka,

fb Rekrutacja PŁ,