Rekrutacja na studia II stopnia na semestr letni 2022/2023

Kończysz studia inżynierskie i chcesz zdobyć tytuł magistra? Pracujesz, ale planujesz dalszą karierę zawodową? Weź udział w zimowej rekrutacji na studia II stopnia. W semestrze letnim 2022/2023 możesz rozpocząć naukę na jednym z 34 kierunków studiów i już w lutym rozpocząć zajęcia na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.

Inspirujące kierunki studiów dla inżynierów i licencjatów

Politechnika Łódzka przygotowała ofertę 34 kierunków (programów) studiów, co daje 1580 miejsc na studiach stacjonarnych i 120 miejsc na studiach niestacjonarnych. W ofercie dla inżynierów znajduje się 32 kierunki studiów w języku polskim i 5 w języku angielskim.

Wśród nich znalazły się propozycje dla wszechstronnych pasjonatów nauk ścisłych, a także dla tych, którzy pragną wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie. Swoją ofertę przygotowało 8 Wydziałów naszej uczelni.

Jeśli chcesz się rozwijać w dziedzinie mechaniki i nauk pokrewnych, wybierz jeden z kierunków: automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, transport oraz zrównoważone technologie energetyczne.

Na pasjonatów elektrotechniki i elektroniki czekają kierunki: automatyka i sterowanie robotów, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka, inżynieria biomedyczna, mechatronika, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Zapraszamy także na kierunki dla pasjonatów życia zgodnego z naturą: biogospodarkę zrównoważoną, biotechnologię, technologię kosmetyków czy technologię żywności i żywienie człowieka.

Tych, którzy chcą pogłębiać wiedzę z dziedziny nauk chemicznych, zapraszamy na kierunki: chemia, chemia budowlana, chemia w kryminalistyce, nanotechnologia, nanotechnologia w języku angielskim, technologia chemiczna, technologie nowoczesnych materiałów funkcjonalnych.

Dla inżynierów procesowych cennym uzupełnieniem wiedzy będą kierunki inżynieria chemiczna i biochemiczna oraz inżynieria ochrony środowiska.

Chcąc rozwijać się w kierunkach związanych z fizyką i informatyką, możesz wybrać: fizykę techniczną, informatykę stosowaną oraz sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Pasjonaci technologii materiałowych i wzornictwa mogą wybrać jeden z czterech kierunków studiów: włókiennictwo, włókiennictwo (j. angielski), wzornictwo, wzornictwo (j. angielski).

Dla inżynierów, których interesuje urbanizacja i budownictwo świetną propozycją będą kierunki: budownictwo, inżynieria środowiska w budownictwie, planowanie przestrzenne.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego zaprasza na kierunki anglojęzyczne: Human-Computer Interaction, Industrial Biotechnology.

Sprawdź limity przyjęć  i zasady rekrutacji na kierunki studiów drugiego stopnia!

Jak rekrutować?

Aby złożyć aplikację na studia, należy zalogować się w Portalu kandydata i wypełnić dostępny tam formularz.

- Już po raz ostatni kandydat będzie mógł wybrać maksymalnie 8 kierunków, które musi ustawić według własnych preferencji (priorytetów). Kolejna rekrutacja to wybór tylko 4 kierunków, które będą równorzędne i za które będzie trzeba wnieść opłatę odrębnie za każdy wybrany kierunek. Co więcej, opłata będzie zależała od uwzględnienia, czy na dany kierunek będzie przeprowadzony egzamin wstępny (100 zł), czy go nie będzie (85 zł) – mówi dr inż. Joanna Ochelska-Mierzejewska, pełnomocnik rektora ds. rekrutacji PŁ.

Po rejestracji w Portalu kandydata należy wydrukować i podpisać formularz oraz przynieść go do Działu Rekrutacji wraz z dyplomem ukończenia studiów I stopnia oraz kserokopią suplementu dyplomu.

- Na niektóre kierunki wymagana jest obecnie rozmowa kwalifikacyjna, przewidziana w terminach 16-17 lutego 2023. Za rok przyjmie ona bardziej formalną postać i należy się spodziewać, że na części z oferowanych kierunków pojawią się egzaminy wstępne, na pewno będą wśród nich kierunki w języku angielskim – wyjaśnia pani pełnomocnik.

Rekrutacja rozpocznie się 30 stycznia 2023 r. i potrwa do 14 lutego 2023 r. do godz. 15:00. Wyniki zostaną opublikowane w Portalu rekrutacyjnym oraz na stronie www.rekrutacja.p.lodz.pl 21 lutego 2023 r. do godz. 14.00.

Zapraszamy do aplikowania!