Zarządzanie wodą - zajęcia dla uczniów na WIPOŚ PŁ

warsztaty na WIPOS PŁ

Grupa badaczy z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska przeprowadziła zajęcia dla uczniów gimnazjów pt.: „Młody ekspert zarządza wodą – poziom: LabFactor PŁ”. Warsztaty odbywały się na terenie PŁ w dniach 21-22 listopada 2016 r, a ich uczestnikami była młodzież z kilku łódzkich gimnazjów i Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Pabianic.

Naukowcy z WIPOŚ przygotowali i przeprowadzili warsztaty w oparciu o metodykę design thinking, w ramach których uczniowie mieli m.in. skonstruować modele do efektywnego pozyskiwania i uzdatniania wody. Musieli je przygotować zarówno dla warunków miejskich, jak i ekstremalnych pod względem klimatu. Podzieleni na 4 zespoły, młodzi ludzie przygotowali świetne rozwiązania, które zachwyciły naszych naukowców.
Zespoły uczniów wysłuchały wykładu teoretycznego, który wprowadził ich w tajniki zarządzania wodą, dzięki czemu ich późniejsze rozwiązania mogły być od razu zweryfikowane.

Warsztaty odbyły się jako część projektu współfinansowanego w ramach Programu Współtworzenia Wydarzeń TRANSATLANTYK FESTIVAL w ŁODZI - MikroGranty 2016.

Centrum Multimedialne PŁ przygotowało film z warsztatów, który można znaleźć pod linkiem: http://bit.ly/2gjRJnj
Więcej szczegółów oraz galerię zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć na stronie www.wipos.p.lodz.pl