Odzieżowa Olimpiada na Politechnice

W dniach 5-6 kwietnia 2016 r., odbędzie się na PŁ finał trzeciej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

Na Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów przyjedzie 88 uczniów z 18 szkół, m.in. z Sosnowca, Bytomia, Częstochowy, Krakowa, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej, Rzeszowa, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawy, Radomia, Białegostoku, Lublina. Młodzież będzie walczyć o tytuły: Finalistów, Laureatów i Zwycięzcy Olimpiady 2016.

W olimpiadzie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani tematyką związaną z projektowaniem i wytwarzaniem odzieży.

Celem tego typu inicjatywy jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania projektowaniem odzieży i procesami jej wytwarzania, kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół odzieżowych, jak również lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia w szkołach wyższych na kierunkach związanych z projektowaniem, stylizacją i technologią odzieży.

Pierwszego dnia zawodów wyłonieni będą Finaliści Olimpiady, czyli uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 60% punktów możliwych do zdobycia, a także Laureaci Olimpiady – 6 finalistów z najwyższą  liczbą punktów. Drugiego dnia odbędzie się egzamin ustny, który umożliwi wyłonienie spośród laureatów Zwycięzcy Olimpiady 2016.

Życzymy powodzenia!