Matematyka po łódzku

Blisko 200 uczniów przyjechało 21 października 2022 r. na Politechnikę Łódzką w ramach cyklu spotkań pt. "Łódź Akademicka Matematyczna". Wydarzenie zorganizowało Polskie Towarzystwo Matematyczne we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytutem Matematyki Politechniki Łódzkiej.

"Matematyka po łódzku" - taki tytuł nosi całodniowe spotkanie, które 22 października odbyło się na Politechnice Łódzkiej oraz Uniwersytecie Łódzkim. W spotkaniu wzięła udział młodzież ze szkół z Łodzi i województwa. Nasi goście zwiedzali kampus Politechniki Łódzkiej, wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Instytutu Matematyki, a także zapoznali się z ofertą kierunków studiów, biorąc udział w prezentacji, a także mieli okazję porozmawiać ze studentem na temat uroków studiowania.

Wśród szkół, które wzięły udział w wydarzeniu, znalazły się m.in. XXXII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, XV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi oraz szkoły średnie z Bełchatowa, Kutna i Kalisza.

Wydarzenie zostało zorganizowane ze wsparciem finansowym Centrum OPUS i Urzędu Miasta Łodzi.