Zaplanuj rok z PŁ - Dzień z Innowacyjnymi tekstyliami!

20 października 2017 roku, godzina 10:00 do 26 kwietnia 2024 roku, godzina 00:53
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Żeromskiego 116 aula W-30
Łódź

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z tekstyliami XXI wieku! Dzieki temu, że odwiedzicie naszą uczelnię, dowiecie się dlaczego warto studiować włókiennictwo i przemysł mody, czy towaroznawstwo!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów:

Godz. 10.00, aula W-30: „Tekstronika w ubiorze” – wykład dra hab. inż. Zbigniewa Stempnia

Godz. 11.00, aula W-30: „Polimery w służbie życia” – wykład poprowadzi dr inż. Agnieszka Komisarczyk

Uczestnicy wykładu poznają zastosowanie materiałów polimerowych w implantacji poszczególnych organów w ciele człowieka. Poruszone będą zagadnienia technologii, wymagań bezpieczeństwa i metod oceny wyrobów, a także odbędzie się prezentacja przykładowych materiałów.

Godz. 12.00, laboratoria Wydziału: „Nowoczesne laboratorium badawcze i tekstronika w praktyce”

Odwiedzający Wydział będą mogli zobaczyć nowoczesną aparaturę pomiarową służącą do oceny unikalnych właściwości wyrobów polimerowych oraz innowacyjne tekstylia na przykładzie odzieży ochronnej dla strażaka z tekstroniką oraz stroju odlewnika z tkaniny bazaltowej. Ponadto przygotowany zostanie pokaz działania wybranych czujników tekstronicznych monitorujących funkcje życiowe człowieka, a także środowisko wokół nas.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!