Potęguj możliwości z Kajetanem Duszyńskim

Studiuje biotechnologię w języku angielskim, a po zajęciach trenuje bieganie. W tym roku ustanowił rekord Europy w sztafecie mieszanej 4x400 m. Kajetan Duszyński opowiada o swoich pierwszych krokach na bieżni i fascynacji biotechnologią.

Pochodzi ze Śląska, gdzie swoją sportową pasję zaczął, biegając z dziadkiem po lesie za jaszczurkami i ganiając koty po podwórkach. Podczas gdy jego szkolni koledzy nie chcieli marnować czasu na treningi, bo to zbyt męczące, on uważał, że to świetny sposób na odstresowanie się i wielka satysfakcja. Wybrał Politechnikę Łódzką, ponieważ tutaj może swobodnie łączyć studia z treningami sportowymi. Uczelnia wspiera go nie tylko finansowo (stypendium sportowe), ale także organizacyjnie – umożliwiając nadrobienie nieobecności wynikających z wyjazdów na zgrupowania. Studiuje po angielsku biotechnologię, na studiach II stopnia w IFE (Centrum Kształcenia Międzynarodowego). Tytuł inzyniera zdobył na Wydz. BiNoŻ PŁ, a teraz chce rozwijać się w kierunku bioinformatyki i biologii strukturalnej. Zawsze stawia sobie wysokie cele, chce rozwijać się naukowo w tych dziedzinach, ponieważ uważa, że jest tam sporo do odkrycia. Jest ciekawy świata, dzięki wyjazdom na zawody poznaje nowe miejsca, jednak treningi są zawsze na pierwszym planie. Obecnie najważniejsze są dla niego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. Niewiele więc czasu zostaje mu na ulubione gry komputerowe czy czytanie książek.