Zasmakowali studiowania w Łodzi

Już po raz czwarty Urząd Miasta Łodzi w porozumieniu z łódzkimi uczelniami zorganizował akcję promującą studiowanie w naszym mieście. W tym roku wydarzenie zyskało nową formułę. W akcji wzięli udział nie uczniowie, lecz nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy gościli kolejno na wszystkich uczelniach łódzkich, poczynając od Politechniki Łódzkiej.

W dniach 27-28 września dyrektorzy szkół i przedstawiciele kadry nauczycielskiej mogli osobiście sprawdzić, jak studiuje się w Łodzi. Uczelnie zapewniły gościom możliwość udziału w zajęciach tematycznych związanych z ich zainteresowaniami oraz zwiedzanie i prezentację uczelni. Uczestnicy akcji spędzili po dwie godziny w Politechnice Łódzkiej, Uniwersytacie Łódzkim, Uniwersytacie Medycznym i Akademii Sztuk Pięknych, poznając specyfikę oraz ofertę każdej z uczelni

. Na zakończenie całodniowej wycieczki goście wzięli udział w uroczystej kolacji na Placu Wolności, a następnie udali się do nowego centrum Łodzi na dziewiątą edycję Festiwalu Światła.

Politechnikę Łódzką poznawało od środka niemal trzydziestu dyrektorów i nauczycieli z województwa łódzkiego. Po uroczystym powitaniu przez Wiceprezydanta Miasta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego oraz Prorektora ds. Kształcenia prof. Grzegorza Bąka, goście wzięli udział w wykładzie dr. inż. Michała Karbowańczyka i dr. inż. Roman Krasiukianisa z Instytutu Informatyki PŁ na temat współczesnych metod e-learningowych.

W akcji wzięli udział przedstawiciele Zespółu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Kleszczowie, Zespołu Szkół Ponadpodastawowych w Białej Rawskiej, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Pijarskiego Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Łodzi, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim, III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.

Przybliżanie miasta oraz oferty uczelni to świetny sposób na zachęcanie uczniów szkół średnich do wybrania Łodzi jako miejsca do studiowania. Już po raz czwarty walczymy ze stereotypem nieatrakcyjnego miasta, pokazujemy zaplecze uczelni i uświadamiamy dyrektorom i nauczycielom szkół średnich, że Łódź Akademicka to na prawdę dobre miejsce dla młodych ludzi na pierwsze kroki dorosłości i rozwijanie własnej kariery zawodowej.