Zasmakowali studiowania w Łodzi

Młodzież klas maturalnych z Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Tomaszowa Mazowieckiego i Sieradza wzięła udział w akcji promującej studiowanie w Łodzi, zorganizowanej już po raz trzeci przez Urząd Miasta Łodzi w porozumieniu z łódzkimi uczelniami.

W dniach 26-28 października najlepsi uczniowie mogli osobiście sprawdzić i poczuć, jak studiuje się w Łodzi. Uczelnie zapewniły młodym ludziom możliwość udziału w zajęciach tematycznych związanych z ich zainteresowaniami, a także noclegi na poszczególnych kampusach. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia mogli zjeść posiłek w studenckiej stołówce, pobawić się w studenckim klubie oraz na koncercie, a także zobaczyć największe atrakcje naszego miasta podczas zwiedzania z przewodnikiem. Młodzież odwiedziła Manufakturę, a także Aquapark FALA. Zwiedziła też wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1.

Politechnikę Łódzką poznawała od środka piętnastka wybranych uczniów z Piotrkowa Trybunalskiego i Sieradza. Gościliśmy przedstawicieli: III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiegow Piotrkowie Trybunalskim (w tym Technikum Mechaniczno-Elektrycznego) oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Uczniowie wzięli udział w wykładzie o grafenie, jego właściwościach i zastosowaniach. Zwiedzili laboratoria i pracownie Fabryki Inżynierów XXI w., a także Zatokę Sportu. Wzięli udział w pokazach energetyki wiatrowej Projektu GUST, a także poznali infrastrukturę Instytutu Fizyki. Zapewniliśmy im noclegi w I Domu Studenta PŁ.

Przybliżanie miasta oraz oferty uczelni to świetny sposób na zachęcanie maturzystów do wybrania Łodzi jako miejsca do studiowania. Walczymy ze stereotypem nieatrakcyjnego miasta, pokazujemy zaplecze uczelni i uświadamiamy młodzieży, że Łódź Akademicka to na prawdę dobre miejsce na pierwsze kroki dorosłości i rozwijanie swojej kariery zawodowej.