Zaplanuj rok z PŁ!

Zaplanuj rok z PŁ - okladka

„Zaplanuj rok z PŁ” to nowa akcja promocyjna Politechniki Łódzkiej skierowana do uczniów szkół średnich. Chcemy, aby licealiści poznali różne dziedziny nauki, które w przyszłości będą zgłębiać na studiach w naszej uczelni.

We wrześniu do prawie 300 szkół z regionu trafiły specjalnie przygotowane kalendarze, w których znajdą się informacje na temat wydarzeń związanych z akcją popularnonaukową oraz promującą rekrutację na Politechnikę Łódzką.

Kalendarz będzie pomocny w planowaniu udziału uczniów w warsztatach, wykładach i wydarzeniach na naszej uczelni. Na każdy miesiąc przygotowaliśmy specjalną ofertę działań związanych z konkretnymi dziedzinami nauki.

Będą to:

• październik z włókiennictwem i wzornictwem,
  • listopad z automatyką i robotyką,
  • grudzień z architekturą,
  • styczeń z inżynierią produkcji,
  • luty z mechatroniką,
  • marzec z ochroną środowiska,
  • kwiecień z matematyką i fizyką,
  • maj z biotechnologią i technologią żywności,
  • czerwiec z chemią.

Uczniowie odpowiednio wcześniej będą mogli wybrać temat zgodny z ich zainteresowaniami i zapisać się na np. warsztaty ze studentami, którzy zbudowali łazika marsjańskiego, przedmaturalne korepetycje z matematyki, czy prezentację tworzenia gier komputerowych.

Tradycyjne kalendarze znajdą się w klasach, a ich multimedialna wersja z bieżąco wprowadzanymi nowymi wydarzeniami dostępna jest na naszej stronie.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do śledzenia kalendarza i skorzystania z zajęć na naszej uczelni!