STRONA GŁÓWNA

Wyczynowa sekcja pływacka PŁ zacznie działać od października

Od nowego roku akademickiego (2017/18) Politechnika Łódzka stworzy możliwości uprawiania sportu pływackiego. Wszyscy zawodnicy chcący podnieść swój sportowy poziom i osiągać kolejne sukcesy będą mogli trenować w wyczynowej sekcji pływackiej pod okiem szkoleniowców z międzynarodowymi sukcesami: mgr Macieja Hampla i mgr Marcina Babuchowskiego. Uruchomienie sekcji wiąże się z otwarciem Zatoki Sportu w październiku 2017 r.

Dzięki temu oferta PŁ, wzorem wielu renomowanych uczelni europejskich, amerykańskich, a także w ostatnich latach polskich, poszerzona będzie o jedną z najlepszych baz szkoleniowych w Polsce. Zatoka Sportu będzie mogła pochwalić się olimpijską pływalnią (o dł. 50 m) z ruchomym pomostem dzielącym ją na dwie pływalnie po 25 m, pływalnią o wym. 25 x 30 m o głębokości 6 m, wraz z wypłycającym ją ruchomym dnem i zespołem wieży do skoków (od 1 do 10 m). W obiekcie będzie także hala wielofunkcyjna, specjalistyczne siłownie, kanał badawczy z przeciwprądem, doskonale wyposażony dział odnowy biologicznej i wiele innych atrakcji, które wpiszą się na listę kolejnych zalet Politechniki Łódzkiej.

Zachęcamy wszystkich pływaków do studiowania na Politechnice Łódzkiej - gdzie, oprócz wysokiego poziomu kształcenia, będą mogli trenować w najlepszym obiekcie sportowym w Polsce.

 

Poznaj nasz kampus