STRONA GŁÓWNA

Wirtualny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej

Wirtualny spacer po Politechnice, łączenia ze wszystkimi wydziałami, specjalne zajęcia dla maturzystów i wiele innych atrakcji. Politechnika Łódzka zaprasza na pierwszy w swojej historii wirtualny Dzień Otwarty już 23 maja!

 

Ze względu na wyjątkową sytuację epidemiczną i w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji tradycyjnego spotkania na kampusie. Choć zmieniły się warunki, to cel dnia otwartego pozostał taki sam, jak w minionych latach – chcemy pokazać uczniom szkół średnich, jaką mamy ofertę oraz przedstawić naszą uczelnię.

23 maja w godzinach 10.00 - 12.00 spotkamy się z uczniami szkół średnich na dniu otwartym w formie relacji na żywo na fb Politechniki Łódzkiej, fb Rekrutacja PŁ i na kanale You Tube, stronie www.p.lodz.pl i www.rekrutacja.p.lodz.pl.

Co czeka naszych uczestników? Duża dawka niezbędnych wiadomości: 

  • przedstawimy kierunki studiów i zasady przyjęć na jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, 
  • pokażemy naszą infrastrukturę  w formie wirtualnego spaceru po PŁ
  • wskażemy możliwości rozwijania swoich pasji w organizacjach studenckich poprzez spotkania z kołami naukowymi
  • połączymy się z przedstawicielami wszystkich Wydziałów Politechniki Łódzkiej,
  • odpowiemy na wszystkie pytania - w czasie trwania spotkania online będzie można zadawać pytania: o zasady rekrutacji, szczegóły związane z kierunkami, koła naukowe, stypendia, akademiki.
  • głos zabiorą nasi wykładowcy, studenci i absolwenci
  • a dla maturzystów mamy niespodziankę - specjalne spotkania z matematyką, fizyką i chemią tuż przed maturą

Maturzyści będą mogli poczuć się studentami i wziąć udział w wirtualnych zajęciach prowadzonych na naszej uczelni w formie zdalnej. Czekają na nich zajęcia z matematyki i fizyki, które poprowadzą nasi wykładowcy i nauczyciele licealni z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Mamy tez niespodziankę dla uczniów, którzy chcieliby się lepiej przygotować do matury z chemii i języka obcego. Pracownicy Wydziału Chemicznego i Centrum Językowego Politechniki Łódzkiej na żywo odpowiedzą na pytania dotyczące matury i pomogą zdać egzamin dojrzałości na 100%. Wszystkie zajęcia i spotkania odbędą się na stronie www.rekrutacja.p.lodz.pl tuż po zakończeniu transmisji wirtualnego dnia otwartego.

Z kolei Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej przygotowuje live na swoim fanpage'u na fb, podczas którego odpowie na pytania dotyczące studiowania, akademików i stypendiów.

Podczas wirtualnego dnia otwartego zostanie również rozstrzygnięty konkurs "Fizyka na dobry start".

 

Zapraszamy na pierwszy wirtualny dzień otwarty Politechniki Łódzkiej!Dołącz do wydarzenia https://www.facebook.com/events/220030295795263/

 

 

Poznaj nasz kampus