Udany debiut PŁ Raptors w University Rover Challenge

Studenci Politechniki Łódzkiej zajęli piąte miejsce na świecie wśród drużyn konstruujących łaziki marsjańskie! Ich debiut w konkursie University Rover Challenge był bardzo udany,  gdyż osiągnęli także najlepszy wynik w konkurencji przejazdu po zróżnicowanym terenie. Zdobyli maksimum punktów przy najlepszym czasie przejazdu - zaledwie 15 minut na 45 możliwych.

Konkurs zorganizowany był w Mars Desert Research Station, w USA, gdzie zgromadził najlepsze drużyny pracujące nad konstruowaniem łazików marsjańskich. Przed drużyną RAPTORS znalazły się takie zespoły: Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, WSU Everett Engineering Club z Washington State University, Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego i Pharaohs z egipskiego Military Technical College. Sukcesem dla naszych studentów jest także to, że są trzecią polską drużyną, która jest najlepsza na świecie.

Wrażenia z finału oraz galeria zdjęć są dostępne na stronie Raptors na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/plraptors/

GRATULACJE!