STRONA GŁÓWNA

Uczniowie przyjeżdżają na tydzień z matematyką i fizyką

Dziewiąta edycja Tygodnia z matematyką i fizyką odbędzie się na naszej uczelni w dniach 10-14 września 2018 r. Będziemy gościć 160 uczniów z liceów ogólnokształcących województwa łódzkiego, zaproszonych przez Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej.

Uczniowie zakwaterowani w domach studenckich PŁ, będą uczęszczać na wykłady, ćwiczenia i laboratoria z matematyki i fizyki. Zajęcia prowadzą nieodpłatnie wykładowcy CNMF, we współpracy z Instytutem Fizyki PŁ. Dzięki tej inicjatywie młodzież szkolna może rozwinąć swoje zainteresowania naukami ścisłymi, zdobyć nowe umiejętności, a także zastanowić się nad swoją przyszłością dotyczącą wyboru uczelni, na której chciałaby się dalej kształcić. W tym roku z tej okazji skorzystają uczniowie z I LO z Sieradza, II LO ze Zduńskiej Woli, LO z Poddębic, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego i II LO z Wielunia.

Po zajęciach uczniowie mogą korzystać z politechnicznych obiektów sportowych, które udostępnia Centrum Sportu PŁ.  Czas wolny wypełni młodzieży także Biblioteka Główna PŁ oraz Centrum Technologii Informatycznych. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie LabFactora - nowego budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Tydzień z matematyką i fizyką to przedsięwzięcie, które z roku na rok  cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biorą w nim udział szkoły objęte patronatem CNMF, z których pierwszą było II LO ze Zduńskiej Woli, potem dołączyło LO z Poddębic i I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, a w kolejnych latach - I LO z Sieradza oraz II LO z Wielunia. Organizatorzy serdecznie dziękują władzom wydziałów zaangażowanych w projekt oraz wszystkim osobom wspierającym tę inicjatywę.

 

Źródło: informacje organizatora (Agnieszki Niedziałkowskiej, CNMF PŁ)

Poznaj nasz kampus