Tłoczno na PŁ, bo Drzwi Zawsze Otwarte

Cały rok prowadzimy na Politechnice Łódzkiej akcję Drzwi Zawsze Otwarte. Są to zajęcia dla uczniów na wybrane tematy, które realizujemy w naszych pracowniach i laboratoriach.

W piątek, 16 grudnia odwiedzili nas uczniowie klas maturalnych z XXVI LO z Łodzi oraz I LO z Kutna. Poznali naszą uczelnię od środka odwiedzając kilka wydziałów.

Klasy o profilu biol-chem z łódzkiego liceum wzięły udział w warsztatach na Wydziale Chemicznym oraz w zwiedzaniu laboratoriów na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Uczniowie poznali aparaturę i specyfikę prac laboratoryjnych, z którymi mogą mieć styczność już za niespełna rok, jako nasi studenci.

Maturzyści z Kutna przyjechali specjalnie na Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, aby poznać jego możliwości i szczegóły związane ze studiami na kierunkach technicznych. Wśród osób z tej grupy, sporo było zainteresowanych studiowaniem architektury, dlatego przygotowano dla nich także warsztaty z tej dziedziny. Cała klasa wzięła udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego IX Piętro z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Całoroczna akcja Drzwi Zawsze Otwarte to propozycja spędzenia kilku godzin na naszej uczelni na różnorodnych zajęciach - wykładach, pokazach doświadczeń, warsztatach oraz zwiedzaniu laboratoriów. Można przyjechać na specjalnie przygotowane tematy zajęć, które aktualnie zebrane są na stronie internetowej. Zachęcamy szczególnie nauczycieli do tego, aby pokazywali uczniom zaplecze techniczne i laboratoryjne, jakim dysponuje Politechnika Łódzka.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Promocji pod nr tel. 42 631-20-10.