"Studia z przyszłością" dla technologii kosmetyków

W drugiej edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów "Studia z przyszłością" przyznano prestiżowy certyfikat technologii kosmetyków z Politechniki Łódzkiej.

Certyfikat "Studia z przyszłością" to szczególne wyróżnienie przyznawane na podstawie opinii członków Komisji Eksperckiej, którzy reprezentują Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze.

Technologia kosmetyków to studia, które wyróżniły się na rynku edukacyjnym nowoczesną koncepcją kształcenia i najwyższą jakością programu studiów. To kierunek bardzo dobrze dostosowany do zapotrzebowania rynku pracy i oczekiwań partnerów uczelni.

Znak Jakości, jakim jest certyfikat "Studia z przyszłością" otrzymują zazwyczaj takie kierunki studiów, które zapewniają osiągnięcie innowacyjnych efektów kształcenia o wysokim poziomie użyteczności na rynku pracy oraz umożliwiają studentom zdobywanie umiejętności praktycznych.

Technologia kosmetyków prowadzona jest w Politechnice Łódzkiej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Są to studia stacjonarne, uzupełniające, II stopnia, które trwają 1,5 roku. W ramach programu kształcenia, studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk technicznych, chemicznych, biologicznych i ekonomicznych oraz opanowują umiejętności praktyczne w dziedzinie produkcji, kontroli jakości i wprowadzania na rynek kosmetyków, w tym kosmetyków naturalnych. Kandydaci na studia są klasyfikowani na podstawie oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów wyższych oraz oceny z rozmowy kwalifikacyjnej.