Studia - tak. Ale na jakim kierunku? Rusza nowy cykl „PŁ. Dobrze wybrałem”.

Deklaracje maturalne już złożone, ale najtrudniejszy wybór czeka uczniów szkół średnich dopiero po maturze. Aby pomóc kandydatom w wyborze właściwej ścieżki, pokazujemy pracę zawodową, do jakiej uprawnia ukończenie studiów na wybranym kierunku Politechniki Łódzkiej. Wszystko widziane oczami tych, którzy o studiowaniu i budowaniu ścieżki zawodowej wiedzą najwięcej, czyli absolwentów.

60 kierunków studiów na Politechnice Łódzkiej to liczba, która niejednego ucznia szkoły średniej może przyprawić o zawrót głowy. W dodatku wiele nazw w ofercie uczelni technicznej brzmi dość zagadkowo, zwłaszcza dla uczniów liceum ogólnokształcącego. Tymczasem dobór właściwego kierunku studiów to sztuka dostosowania własnych pasji do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Właśnie dlatego Politechnika Łódzka odwraca kolejność i pokazuje przyszłym studentom kierunki kształcenia z perspektywy pracy zawodowej.

"PŁ. Dobrze wybrałem” to cykl wywiadów i filmów, w których prezentujemy absolwentów naszej uczelni i ich doświadczenia na rynku pracy. Bohaterowie cyklu opowiedzą także o tym, jak wiedza wyniesiona z Politechniki Łódzkiej, którą kończyli w ciągu ostatnich 10 lat, przełożyła się na ich rozwój osobisty i zawodowy. Dla maturzystów i studentów kierunków inżynierskich to wyjątkowa okazja, by przekonać się, jakie umiejętności i kwalifikacje daje ukończenie określonego kierunku studiów oraz jak będzie wyglądała w przyszłości ich  praca zawodowa.

W ramach cyklu poznamy czterech absolwentów z każdego wydziału Politechniki Łódzkiej oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Wywiady będą publikowane na stronie rekrutacji, filmy na kanale YT PŁ, a wszystkie materiały będą miały swoją premierę w mediach społecznościowych PŁ.

Politechnika Łódzka dba o łączenie edukacji z praktyką gospodarczą i utrzymuje bezpośredni kontakt z firmami, dla których kształci przyszłych pracowników. Nasi studenci angażują się w realizację projektów we współpracy z firmami w kraju i za granicą, które oferują różne formy rozwoju osobistego, praktyki, staże, a także możliwość zatrudnienia jeszcze w czasie studiów. Dlatego wybierając kierunek studiów, warto już teraz pomyśleć o późniejszej pracy.

Pierwszy odcinek cyklu już w najbliższą środę, 14 października. Bohaterem wywiadu będzie pan Mateusz Łukasik, absolwent chemii budowalnej, laborant w firmie Atlas Sp z o.o.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz fb PŁ!