75 lat Politechniki Łódzkiej
STRONA GŁÓWNA

Starania PŁ o amerykańskie akredytacje dla programów kształcenia

Politechnika Łódzka oficjalnie rozpoczęła procedurę ubiegania się o prestiżowe amerykańskie akredytacje ABET - The Accreditation Board for Engineering and Technology. W ostatnich dniach złożono raporty gotowości dla czterech programów realizowanych w języku angielskim, w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

 

W programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: "Akredytacje zagraniczne", w ramach działania 3.3: Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, nasza uczelnia otrzymała aż 17 projektów na dofinansowanie międzynarodowych procedur akredytacyjnych na poziomie programowym i instytucjonalnym.

Staramy się o akredytacje ABET dla poniższych programów studiów:

Obecnie rekomendacją organizacji ABET może poszczycić się ponad 3800 kierunków studiów na 775 uczelniach w ponad 30 krajach. Nad oceną akredytowanych kierunków pracuje ponad 2200 ekspertów z przemysłu, szkolnictwa wyższego i instytucji rządowych w Stanach Zjednoczonych.

Co roku, studia z akredytacją ABET kończy ok. 85 000 studentów na całym świecie. Otrzymały ją m.in. wydziały Massachusetts Institute of Technology oraz University of Stanford. ABET ma bardzo duże znaczenie u pracodawców, więc cenią ją studenci, którzy planują pracować w USA.

Uzyskanie akredytacji jest długim procesem, na końcu którego znajdują się spore korzyści dla studentów i absolwentów. Dyplom ukończenia studiów na PŁ będzie rozpoznawalny na świecie, a uczelnia stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla zagranicznych studentów.

 

 

Poznaj nasz kampus