Rewitalizacja miast - miejskie studia magisterskie

Rewitalizacja miast jest jednym z ponad dwudziestu kierunków oferowanych w najbliższej rekrutacji na studia II stopnia w Politechnice Łódzkiej. To połączenie nauk technicznych ze społecznymi i ekonomicznymi. Studia są idealne dla wszystkich łodzian, którym bliskie jest odnawianie pofabrycznych terenów miejskich i nadawanie im nowego znaczenia.

Politechnika Łódzka wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim uruchomiła studia z zakresu rewitalizacji miast, skierowane do przyszłych specjalistów pracujących w zespołach przygotowujących opracowania i dokumenty na potrzeby podmiotów realizujących procesy rewitalizacji, biurach architektonicznych i urbanistycznych, firmach budowlanych, w organach administracji państwowej i jednostkach samorządu terytorialnego.

Według studentów, którzy rozpoczęli już studia na tym kierunku, bardzo ważne i cenne jest to, że znaczna część zajęć odbywa się poza murami uczelni. W tym czasie wykonują oni samodzielnie badania i realizują projekty obejmujące tematykę techniczną lub społeczną. Doceniane jest także to, że studia umożliwiają różnego rodzaju kontakty z firmami, instytucjami i osobistościami związanymi z rewitalizacją. W ubiegłym roku akademickim, nasi studenci mieli okazję współpracować m.in. z :

• Firmą Corneco
  • Firmą Budosprzęt
  • Firmą Keller
  • Instytutem Technologii Fermentacji i Mikrobiologii
  • Archiwum Państwowym w Łodzi
  • Centrum Nauki i Techniki EC1
  • Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego
  • Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną

Studia na tym kierunku trwają 5 semestrów (2,5 roku) i są prowadzone w trybie stacjonarnym.

O przyjęcie na rewitalizację miast mogą starać się osoby posiadające tytuł inżyniera, licencjata, magistra inżyniera, magistra lub równorzędny po kierunkach w dziedzinach nauk technicznych, społecznych, ścisłych lub przyrodniczych.

Na pierwszym semestrze odbywają się zajęcia wyrównawcze z podstawowych przedmiotów z dziedzin technicznych, ekonomicznych i społecznych dla tych studentów, którzy nie poznali tego typu zagadnień na wcześniejszych studiach.

Dokładny opis kierunku oraz przedmioty prowadzone w poszczególnych semestrach można znaleźć na stronie internetowej.