Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej najlepsze w Łodzi i województwie

Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej znów ze złotym medalem. Ponownie zostaliśmy najlepszym liceum ogólnokształcącym w województwie łódzkim w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy.

Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej zajęło 1. miejsce w Rankingu Liceów Perspektywy 2020, uzyskując 65,83 punkty. Ten wynik zapewnił naszej szkole najwyższą do tej pory, 18. lokatę, w skali całego kraju. Ranking układany jest w oparciu o trzy kryteria. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół, takich jak protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych.

Znaleźliśmy się także na drugim miejscu Rankingu Maturalnego Liceów w województwie łódzkim, tracąc do lidera - I LO w Łodzi - jedynie 0,19 punktu.

Na tym jednak nie koniec sukcesów. Zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie łódzkim w Rankingu Lieców Olimpijskich. Uzyskaliśmy wynik 11,25 punktów, co dało nam 32. lokatę w kraju. Następna w kolejności rankingowej szkoła łódzka - I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika - zajęła 57. miejsce w kraju. Ranking został ustalony na podstawie rezultatów 55 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, części pisemnej egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2018/2019.

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej uzyskało prawo do używania w 2020 roku tytułu honorowego „Złotej” Szkoły 2020 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.