PoznajPŁ, czyli Politechnika Łódzka w pigułce

Politechnika Łódzka od lat utrzymuje wysokie standardy kształcenia, dzięki czemu cieszy się stale dużym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Nie każdy jednak wie, jaki działania podejmuje nasza uczelnia, by wspierać studentów w rozwijaniu ich pasji, ale także przezwyciężaniu trudności. Temu tematowi poświęcony jest cykl filmowy #PoznajPŁ.

Cykl #PoznajPŁ przedstawia obszary, w których Politechnika Łódzka wspiera swoich studentów, co jest istotne z punktu widzenia kandydatów na studia. Dawid Dobrzelewski - student papiernictwa i poligrafii oraz Daria Flis - studentka biotechnologii poruszają tematy  istotne z perspektywy studentów.

Co zrobić, jeśli matematyka, fizyka czy język angielski okażą się zbyt trudne? Czy trzeba pożegnać się ze studiami na wymarzonym kierunku? Absolutnie nie! Politechnika Łódzka oferuje różnorodne formy pomocy w uzupełnieniu wiedzy z kluczowych dla studentów przedmiotów. Taką działalność prowadzą na PŁ m.in. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, Centrum Językowe oraz Biblioteka.

A jak uzyskać miejsce w akademiku? I jak wygląda mieszkanie w domu studenckim? Na te i inne pytania dotyczące zamieszkania w czasie studiów odpowiada odcinek #PoznajPŁ - akademiki.

Dla tych, którzy na czas studiów przeniosą się do Łodzi, na pewno ważne jest wsparcie finansowe. Na taką pomoc mogą liczyć także studenci, którzy pragną się rozwijać naukowo lub sportowo. Oto, jakie stypendia i w jakiej wysokości można uzyskać na Politechnice Łódzkiej.

Biuro Osób Niepełnosprawnych oferuje szeroki zakres pomocy studentom z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia i pokonywaniu ograniczeń. Warto jednak pamiętać, że BON oferuje także wsparcie psychologiczne i szkolenia dla wszystkich studentów oraz pracowników naszej uczelni.

Uczelnia, która dba nie tylko o wysoką jakość kształcenia, ale także jest wrażliwa na potrzeby społeczne i socjalne studentów, wpisuje się w standardy nowoczesnych ośrodków naukowo-dydaktycznych. Politechnika Łódzka jest uczelnią przyjazną kandydatom na studia, studentom oraz doktorantom na każdym etapie ich edukacji.