Politechnika w szkołach - polecamy się na wykłady

politechnika w szkołach -  wykłady

Zachęcamy wszystkich młodych ludzi do wzięcia udziału w wykładach popularno-naukowych, które pracownicy i studenci PŁ prowadzą w szkołach ponadgimnazjalnych przez cały semestr.

Przedstawiciele wszystkich wydziałów Politechniki Łódzkiej zaproponowali szereg tematów, które nie tylko wzbogacają lekcje z przedmiotów ścisłych, często są to spotkania poszerzające horyzonty z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych.

Akcja prowadzenia wykładów w szkołach to inicjatywa Działu Promocji PŁ, której celem jest rozwijanie zainteresowań "politechnicznych". Chcemy przybliżyć młodzieży to, czym zajmują się nasi naukowcy, pokazać im, jakie wynalazki tworzymy, co badamy, dlaczego ważne są problemy, którymi się zajmujemy. Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniom w szkołach, wiele osób zwróci uwagę na tematy związane z ekologią, nowoczesnymi technologiami, elektroniką czy po prostu pozna inne oblicze matematyki, fizyki i chemii.

Wykłady w szkołach wykraczają poza program nauczania w szkołach, są jednak prowadzone na poziomie zrozumiałym dla młodzieży szkolnej, dlatego cieszą sie zainteresowaniem nauczycieli i uczniów z wielu szkół. Akcja prowadzenia wykładów w szkołach trwa już kolejny semestr, rozpoczęliśmy ją na początku 2016 roku, kiedy to nasi pracownicy przez całą wiosnę odbyli ponad 60 spotkań w szkołach nie tylko w Łodzi, ale i w regionie.

Aby umówić się z nami na wykład, należy zadzwonić do Działu Promocji PŁ pod nr tel. 631-20-10 i wybrać jeden z tematów z naszej listy. Dla ułatwienia przy każdym temacie wpisaliśmy terminy, w jakich wykładowca może pojawić sie w szkole ze swoim wykładem. Planując takie spotkanie musimy wiedzieć, czy wykład będzie przeprowadzony dla jednej klasy, czy dla kilku i czy mamy do dyspozycji w szkole tylko jedną godzinę lekcyjną.

Serdecznie zapraszamy do udziału - wykłady w szkołach wzbogacają i rozwijają zainteresowania.

Lista tematów wykładów jest także dostępna w pliku załączonym poniżej.