Politechnika na targach edukacyjnych

Rozpoczynamy wiosenną serię wyjazdów na targi edukacyjne w naszym regionie. Najważniejszym jednak wydarzeniem będzie udział PŁ w Łódzkich Targach Edukacyjnych, które w tym roku odbędą się w dniach 2-3 marca w hali EXPO-Łódź.

Targi edukacyjne to wydarzenia dedykowane młodzieży szkolnej. Uczelnie prezentują swoją ofertę kształcenia, przekazują szczegóły dotyczące rekrutacji i zajęć na poszczególnych kierunkach studiów. Jest to okazja do zdobycia informacji i podjęcia decyzji o dalszym etapie rozwoju kariery zawodowej.

Politechnika Łódzka bierze udział w kilku tego typu wydarzeniach. Już 21 lutego odwiedziliśmy Pabianice, gdzie pracownicy i studenci PŁ odpowiadali na pytania uczniów i rozdawali informatory z ofertą studiów na naszej uczelni. Kolejne targi, na których będzie można spotkać naszych przedstawicieli to:

• 28 luty - Radomsko, targi w II LO im. Baczyńskiego
  • 1 marca - Zduńska Wola, targi w Zespole Szkół Elektronicznych im. Staszica
  • 2-3 marca - Łódź, hala EXPO MTŁ
  • 7 marca - Poddębice, hala sportowa ZSP nr 1
  • 10-11 marca - Warszawa, Pałac Kultury i Nauki
  • 14 marca - Łask, hala sportowa ZSP nr 1
  • 23 marca - Wieluń, WOSIR
  • 29 marca Bełchatów, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4

Szczególnie serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na Łódzkich Targach Edukacyjnych, gdzie chcemy pokazać, czym zajmują się studenci PŁ. Będą roboty, turbiny wiatrowe, gry komputerowe, papierowe meble oraz drukarki 3D. Nie zabraknie pokazów doświadczeń chemicznych, prezentacji architektonicznych i bolidów, jakimi pochwalą się sami ich twórcy. Na stoisku PŁ będą obecni studenci z kół naukowych, którzy nie tylko opowiedzą o swoich wynalazkach i projektach badawczych, ale również zdradzą, dlaczego warto studiować właśnie na Politechnice Łódzkiej. Dodatkowo przez cały okres targów, będzie można porozmawiać z pracownikami Sekcji Rekrutacji i wyjaśnić wszystkie szczegóły dotyczące aplikowania na naszą uczelnię. Łódzkie Targi Edukacyjne odbędą się w dniach 2-3 marca w Hali Expo-Łódź, al. Politechniki 4 w godzinach 10.00-18.00 (czwartek) i 9.00-17.00 (piątek).

Dodatkową atrakcją targów w Łodzi będzie już II edycja Biegu eduRun, na który serdecznie zapraszamy wraz z AZS PŁ. Szczegóły dotyczące samego biegu można znaleźć na stronie imprezy na Facebooku.