Politechnika Łódzka awansuje w rankingu Perspektyw

Politechnika Łódzka w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2018 awansowała o dwa miejsca w ogólnym zestawieniu uczelni akademickich i zajmuje obecnie 12 lokatę. Wśród uczelni technicznych utrzymaliśmy 6. pozycję.

Ranking uczelni, przygotowywany co roku przez PERSPEKTYWY, uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Nasza uczelnia najlepiej została oceniona pod względem innowacyjności - tu zajmujemy trzecie miejsce, za Politechniką Lubelską i Wrocławską.

Politechnika Łódzka jest najlepszą uczelnią w województwie łódzkim, wyprzedzamy w zestawieniu zarówno Uniwersytyet Łódzki, jak i Uniwersytet Medyczny. Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji rankingu można znaleźć na stronie www.perspektywy.pl