Politechnika Łódzka na 6. miejscu w rankingu studiów inżynierskich EngiRank

W tegorocznym rankingu studiów inżynierskich EngiRank Politechnika Łódzka znalazła się na 6. miejscu, ex equo z Politechniką Wrocławską.

W rankingu brane były pod uwagę: efektywność naukowa, innowacyjność, jakość kształcenia, prestiż i umiędzynarodowienie. Na podium znalazły się dwie polskie uczelnie: Politechnika Warszawska (1 miejsce) i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (2 miejsce).

W tegorocznym rankingu udział wzięło 81 szkół z ponad 200 uczelni z 12 krajów Europy Środkowej. Są wśród nich Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Węgry, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

Wysokie pozycje w rankingu uzyskały następujące obszary kształcenia w Politechnice Łódzkiej: Electrical, Electronic & Information Engineering (Inżynieria elektryczna, elektroniczna i informacyjna) – 3. miejsce (1. w Polsce) oraz Medical Engineering (Inżynieria medyczna) – 5. Miejsce (3. w Polsce).

W rankingu ogólnym nasza uczelnia znalazła się także na 6. miejscu pod względem jakości nauczania.

Pełen ranking dostępny na www.engirank.eu