Politechnika Łódzka jeszcze popularniejsza wśród kandydatów

Infografika rekrutacyjna

Prawie 18 500 zgłoszeń, o 700 więcej niż w 2016 roku, zarejestrowano w rekrutacji na PŁ. Największym zainteresowaniem cieszą się informatyka, logistyka i business and technology. Kto dostanie indeks – dowiemy się 25 lipca o godz. 16.00.

Kandydaci na studia w Politechnice Łódzkiej najczęściej wybierali informatykę. To kierunek, na który jest po 1 200 zgłoszeń na Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.

Ponad 12 zgłoszeń na jedno miejsce jest na logistykę oraz business and technology. Dużym zainteresowaniem w rekrutacji na rok akademicki 2017/18 cieszą się także: information technology, computer science, systemy sterowania inteligentnymi budynkami, automatyka i robotyka, inżynieria biomedyczna.

W tegorocznej rekrutacji oferta PŁ to 4 750 miejsc na 42 kierunkach stacjonarnych studiów I stopnia. Drugi etap naboru rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 13 września.