PŁ na biegu charytatywnym "Licea dla Krwinki"

Jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz pomagać innym? Politechnika Łódzka zaprasza do wzięcia udziału w międzyszkolnym biegu charytatywnym ,,Licea dla Krwinki – Biegniemy z Pomocą” 26 września. To także doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o kierunkach studiów i zasadach przyjęć na Politechnikę Łódzką.

Uczniowie szkół średnich organizują pierwszy międzylicealny bieg, którego celem jest wsparcie finansowe Fundacji Krwinka, opiekującej się oddziałami onkologii dziecięcej. Warunkiem uczestnictwa nie są predyspozycje sportowe zawodników, lecz wniesienie opłaty - „cegiełki” w kwocie 20 zł.

- Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy biegu – jedną pętlę 1,5 km oraz trasę długości 5 km. – wyjaśnia Mikołaj Fornal z samorządu uczniowskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej. – Aby wziąć udział w biegu, nie trzeba być profesjonalnym zawodnikiem, każdą z tych tras można po prostu przejść spokojnym spacerem.

W strefie biegaczy znajdzie się także stoisko informacyjne Politechniki Łódzkiej, przy którym zainteresowani uczniowie uzyskają informacje o kierunkach studiów i zasadach przyjęć, a także otrzymają pamiątkowe gadżety.

Wydarzenie odbędzie się w sąsiadujących ze sobą Parkach - w Parku im. 3-maja i Parku im. Baden-Powella w Łodzi od godz. 10:30. Uczestnicy będą mogli liczyć na pakiet startowy i możliwość korzystania z bogatego zaplecza:

- Każdy uczestnik otrzyma wodę i pakiet gadżetów, a trzy najlepsze miejsca w każdej z czterech klasyfikacji zostaną dodatkowo nagrodzone medalami oraz specjalnymi prezentami od naszych sponsorów – dodaje Mikołaj Fornal. – Podczas całego wydarzenia będzie możliwość skorzystania z szatni, toalet oraz w razie potrzeby z pomocy medycznej. Aby naszym biegaczom nie zabrakło energii przygotowaliśmy dla nich także możliwość skorzystania z foodtracków, które specjalnie dla uczestników wjadą na teren parku.

Podczas wydarzenia odbędą się także różne pokazy w tym krótkie szkolenie z pierwszej pomocy. Będzie także możliwość dodatkowego wsparcia Fundacji Krwinka – podczas wydarzenia nie zabraknie wolontariuszy, zbierających datki na Fundację do puszek.

Bieg organizowany jest przez samorządy uczniowskie Publicznego Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej i I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. W przygotowaniu biegu uczestniczą także III Liceum Ogólnokształcące, XII Liceum Ogólnokształcące, XIII Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Ogólnokształcące, XXXI Liceum Ogólnokształcące, XXVI Liceum Ogólnokształcące oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego.

Chętni do wzięcia udziału w biegu mogą zapisywać się od 13 września w siedzibach samorządów uczniowskich swoich szkół. W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, nauczyciele, a nawet absolwenci.

Szczegóły dotyczące trasy i atrakcji pojawią się w najbliższym czasie na stronie: https://liceadlakrwinki.pl/.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na fb.