PŁ na 5. miejscu wśród uczelni technicznych

Fundacja Perspektywy opublikowała Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2022. W tegorocznym zestawieniu Politechnika Łódzka, podobnie jak w roku ubiegłym, zajęła 5. miejsce wśród uczelni technicznych. Nasza uczelnia otrzymała 10. miejsce wśród wszystkich uczelni akademickich.

Zestawienie obejmuje szkoły wyższe (publiczne i niepubliczne) posiadające co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz kształcące min. 200 studentów studiów stacjonarnych.

W ocenie szkół wyższych eksperci brali pod uwagę 29 wskaźników podzielonych na siedem kryteriów. Są to: prestiż (12%), absolwenci na rynku pracy (12%), potencjał naukowy (15%), innowacyjność (8%), efektywność naukowa (28%), warunki kształcenia (10%), umiędzynarodowienie (15%). Zestawienie jest pomocne kandydatom na studia przy wyborze uczelni.

Politechnika Łódzka uzyskała wysokie noty w rankingu kierunków studiów. Kierunek biotechnologia uplasował się na 3. miejscu i zarazem na drugim wśród uczelni technicznych (po Politechnice Warszawskiej), kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji zajął 4. miejsce (ex equo z Politechniką Śląską). 5. miejsce zajęły kierunki: budownictwo, chemia, elektronika i telekomunikacja, inżynieria materiałowa oraz technologia chemiczna.

W rankingu z 2021 r. PŁ zajmowała: 5. miejsce wśród uczelni technicznych i 8. miejsce wśród uczelni akademickich.

Nad prawidłowością sporządzania rankingu czuwa Kapituła, której rolą jest ustalanie metodologii rankingu, nadzór nad procedurą jego przeprowadzania oraz zatwierdzenie i ogłoszenie wyników. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk, wiceprezesa Europejskiej Akademii i Nauk i Sztuk.

Wybierz kierunek dla siebie i potęguj możliwości na PŁ!  Dołącz do nas w tegorocznej rekrutacji.