Nowe studia dualne PŁ na wzornictwie

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów uruchamia nową specjalność na kierunku wzornictwo (studia II stopnia) - architektura produktu tekstylnego. Będą to studia dualne - połączenie zajęć na uczelni z praktyką w zawodzie.

Absolwenci wzornictwa (studiów I stopnia) mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia na tym samym kierunku, ale na zupełnie nowej specjalności. Architektura produktu tekstylnego to studia będące połączeniem zdobywania wiedzy oraz praktyki – poprzez staże w firmach oraz zajęcia teoretyczne prowadzone na Wydziale.

Wśród korzyści, jakie otrzymają studenci wybierający ten kierunek znajdują się:

• płatne staże w firmach,
  • zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone na Wydziale,
  • kursy i szkolenia podnoszące kompetencje – zakończone certyfikatem,
  • krajowe i zagraniczne wizyty studyjne (Targi Mody w Poznaniu oraz Paryżu, wizyta w Chinach),
  • kursy języka angielskiego kończące się certyfikatem TELC,
  • 2 letnie doświadczenie zawodowe (po zakończonych studiach).

Rekrutacja na nową specjalność rozpocznie się 4 lutego 2019 roku. Studia będą trwać 4 semestry, na które uczelnia przyjmie 15 osób. Dokładny harmonogram rekrutacji na studia II stopnia można znaleźć tutaj.

Więcej informacji o samym procesie kształcenia na studiach dualnych można znaleźć na stronie Instytutu Architektury Tekstyliów

Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER).
Projekt pt. „Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej - studia II stopnia” jest prowadzony w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 POWR współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.