Nowe kierunki studiów na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ

Wydział Organziacji i Zarządzania PŁ uruchamia nowe kierunki studiów I stopnia: inżynierię zarządzania - studia inżynierskie oraz zarządzanie w języku angielskim (management) - studia licencjackie.

Inżynieria zarządzania to studia zapewniające przygotowanie inżynierskie w zakresie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych, materiałoznawstwa, grafiki inżynierskiej, mechaniki i inżynierii środowiska. Właściwe proporcje wiedzy i umiejętności z obszaru nauk technicznych oraz nauk społecznych (z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów, prawa, marketingu i wspomagania komputerowego) kształtują sylwetkę nowoczesnego inżyniera menedżera.

Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i specjalistycznych na różnych szczeblach zarządzania. Kształcenie w ramach trzech specjalności (inżynieria zarządzania małym przedsiębiorstwem, inżynieria zarządzania w sektorze publicznym oraz zarządzanie korporacyjne) pozwoli absolwentowi skutecznie budować karierę zawodową w sektorze małych przedsiębiorstw, międzynarodowych korporacji oraz administracji publicznej.

Absolwent kierunku zarządzanie (management) będzie przygotowany do pracy w wielokulturowym środowisku biznesowym. Zdobyta wiedza w zakresie metod i technik zarządzania, organizacji pracy, nowoczesnego marketingu oraz umiejętność wykorzystywania jej w praktyce umożliwi mu rozpoczęcie pracy zawodowej w strukturach firm międzynarodowych, w krajowych organizacjach  gospodarczych czy też w administracji samorządowej w działach nastawionych na kontakty międzynarodowe. Posiadana wiedza obejmująca wszechstronne aspekty zarządzania pozwoli na obejmowanie stanowisk menedżerów średniego i wyższego szczebla oraz doradców i konsultantów w organizacjach i instytucjach o charakterze gospodarczym. Absolwent uzyska również kompetencje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na rynkach międzynarodowych.

Po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku zarządzanie (management) na Wydziale Organizacji i Zarządzania absolwenci będą mieli możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia magisterskich również w języku angielskim na kierunku Management w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) Politechniki Łódzkiej.

W rekrutacji na inżynierię zarządzania przeliczamy wyniki z matury z matematyki, jezyka obcego oraz fizyki lub chemii (do wyboru), natomiast na zarządzanie (management) bierzemy pod uwagę wyniki z matury z matematyki i języka angielskiego.