Nauka płynie z doświadczenia – spotkanie z konsulem USA

O tym, że podróże kształcą, wiadomo nie od dziś. Ale mało kto ma to szczęście, by wyjechać za ocean i to na dłużej niż dwa tygodnie. Dla wszystkich, którzy mają takie marzenia, Politechnika Łódzka organizuje spotkanie z przedstawicielem Ambasady USA w Polsce – Konsulem Justinem Doorem.

Wzorem ubiegłego roku spotkanie ma przybliżyć słuchaczom możliwości wyjazdów i staży w Stanach Zjednoczonych. Uczniom szkół średnich konsul przedstawi możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych i odpowie na pytania dotyczace organizacji pobytu w USA. Opowie także o programach wakacyjnej wymiany kulturowej dla obecnych studentów. Uwzględni także wyjazdy, która można zrealizować w ciągu roku akademickiego, ale bez kolizji z zajęciami. Nie zabraknie również ciekawych rozwiązań dla tursytów, którzy pragnęliby podróżować po USA bez wizy.

Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2019 roku o godz. 11.30 w Auli IFE, ul. Żwirki 36. Organizatorami wydarzenia są Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) Politechniki Łódzkiej.

Podczas spotkania wystąpią:
Justin Door, Consular Officer, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie; dyplomata w randze Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pochodzi z Michigan. Pracował 6 lat w przemyśle satelitarnym jako Flight Controller for the International Space Station. Posiada Master of Business Administration z uczelni Virginia Tech oraz Master of Science in Astronautical Engineering z University of South California. Od roku przebywa w Polsce, gdzie zajmuje się między innymi rozpatrywaniem wniosków wizowych oraz spotkaniami na uczelniach wyższych i w szkołach średnich.

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Krzysztof Guzenda, ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland.