STRONA GŁÓWNA

Najlepsi z fizyki dostaną indeks PŁ

W miniony piątek odbył się finał części zadaniowej ogólnopolskiego konkursu „Fascynująca fizyka”, który wyłonił grupę najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zmierzą się oni w widowiskowym finale doświadczalnym zaplanowanym na wiosnę 2018 r.

 

Po trzech miesiącach eliminacji, w których wzięło udział 2 000 uczestników z całej Polski, do półfinału zakwalifikowano 216 uczniów z 18 szkół (z Łodzi, Łowicza, Pabianic, Bełchatowa, Kutna, Piotrkowa Trybunalskiego, Zduńskiej Woli, Płocka, Lublińca). W finałowej rozgrywce, która odbyła się 17 grudnia uczestniczyło 61 osób. Z tej grupy do „finału finałów” przeszło 18 osób - najwięcej z I LO w Łodzi (8) i Zespołu Szkół PŁ (6).

 

Konkurs odbywa się już po raz 14., a laureaci całości zmagań dostaną indeksy PŁ.

 

Organizatorzy konkursu - Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej (zrzeszające autorów złożonych i niestandardowych zadań konkursowych) - podkreślają, że tak liczne grono uczestników oraz tak ostra selekcja w kolejnych etapach, są dowodem bardzo wysokiego zainteresowania oraz niezwykle wysokiego poziomu trudności konkursu.

 

Sponsorami konkursu są duże, innowacyjne przedsiębiorstwa działające na terenie Łodzi, wykazujące zaangażowanie w rozwój nauk ścisłych: ABB Sp. z o.o., CERI International, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o.

 

Trzymamy kciuki!

Poznaj nasz kampus