Mechanika i budowa maszyn doceniona przez Polską Komisję Akredytacyjną

Mechanika i budowa maszyn, kierunek na Wydziale Mechanicznym otrzymał najwyższą, "wyróżniającą" ocenę przyznawaną przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA). Jest to świadectwo najlepszej jakości kształcenia na tym kierunku w Politechnice Łódzkiej.

Kierunek studiów oceniany jest przez PKA w ośmiu kategoriach. Aby uzyskać ocenę wyróżniającą, ponad 50% kryteriów musi być spełnionych w stopniu "wyróżniającym", pozostałe natomiast co najmniej "w pełni". Mechanika i budowa maszyn otrzymała najwyższe noty w pięciu poniższych kategoriach oceny:

• koncepcja kształcenia i jej zgodność z misją oraz strategią uczelni,
  • program kształcenia oraz możliwość osiągnięcia zakładanych efektów kształcenia,
  • kadra prowadząca proces kształcenia,
  • umiędzynarodowienie procesu kształcenia,
  • infrastruktura wykorzystywana w procesie kształcenia.

Ocena wyróżniająca dla mechaniki i budowy maszyn daje jednostce prowadzącej te studia możliwość uzyskania dofinansowania przez MNiSW. Tego typu wyróżnienie pozyskiwane jest na 8 lat - w przypadku mechaniki i budowy maszyn, ocena przyznana jest dla studiów I i II stopnia.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną jednostką ekspercką, działającą na rzecz doskonalenia jakości kształcenia we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych w Polsce. Ocenia m.in. programowo poszczególne kierunki studiów, którym nadaje oceny poświadczające jakość kształcenia. Wydział Mechaniczny PŁ może pochwalić się podobną, "wyróżniającą" oceną PKA przyznaną dla kierunku inżynieria materiałowa.

Warto wziąć pod uwagę tego typu wyróżnienia przy wyborze studiów w Łodzi i planowaniu własnej kariery zawodowej. Szczegóły dotyczące kierunków: mechanika i budowa maszyn oraz inżynieria materiałowa można znaleźć na stronach wyszukiwarki kierunków tutaj.